1 milyon doların üzerinde Bitcoin tutan kaç cüzdan olduğu açıklandı

0
11

Bitcoin, 2009’daki doğumundan bu yana uzun bir yol kat etti. Piyasa değeri 1 trilyon doların biraz üzerine çıkarken, yeni Blockchain verileri, Bitcoin zengin listesindeki milyoner üye sayısının daha da arttığını ortaya koyuyor.

Bitcoin zengin listesi, 1 milyon doların üzerinde BTC değerine sahip Bitcoin adreslerinin listesini ifade ediyor. Ocak 2021’den bu yana, 100.000’den fazla cüzdan 1 milyon doların üzerinde kripto para tutmaya başladı. Özellikle, sayı beş ay önce sadece 25.000 milyonerden %400 arttı.

Ancak liste, genellikle tasvir edildiği kadar büyük değil. Ve görünen o ki, iki basit gerçek yüzünde gidecek uzun bir yolu var.

Birincisi: Dünyada en az 158,3 trilyon dolar servete sahip yaklaşık 46,8 milyon milyoner var. Bu sayı, 100.000 Bitcoin milyoner cüzdanını açıkça gölgede bırakan bir dizi fiat milyoneri anlamına geliyor.

Buna karşılık, Mart 2021 itibarıyla 1 milyon doların üzerinde BTC’ye sahip 100.000’den biraz fazla adres ve 10 milyon dolardan fazla olan yalnızca 9.370 adres var.

İkincisi: 1 milyon doların üzerinde tutan yaklaşık 100.000 hesabın sayısı, her hesabın benzersiz bir kişiye ait olduğu anlamına gelmiyor. Neden? Tabii ki, bireyler birden fazla Bitcoin adresine sahip olabilir.

Sonuçta, kaç bBtcoin hesabının bulunduğunu ve her bir hesapta ne kadar olduğunu öğrenmek için Blockchain analizini kullanabiliriz. Ancak bu hesapların kime ait olduğunu göremeyiz.

Dolayısıyla, bu adreslerden bazılarının aynı kişiler tarafından tutulduğunu varsayarsak, gerçek Bitcoin milyoner sayısı neredeyse kesinlikle 100.000’den az.

Az sayıdaki Bitcoin milyonerleri (dünyadaki 46,8 milyonerin sadece %0,2’si), Bitcoin’in benimsenme oranıyla hâlâ ilk aşamalarda olduğumuza dair bir bakış açısı sunuyor. Daha fazla milyoner, servetlerinin belirli bir yüzdesini fiat’tan Bitcoin’e çeşitlendirdikçe, varlığın fiyatı daha da yükselebilir.

Bankalar, Bitcoin’de tutulan toplam net değeri artırabilecek temel katalizör olarak karşımıza çıkıyor. Yani, daha fazla banka, yüksek servetli müşterilerin mevcut banka hesaplarında kolayca Bitcoin sahibi olmalarına izin verecek kurumsal hizmetler sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz