ABD Bankacılık Devi JPMorgan’a Göre Bitcoin (BTC) FTX Çöküşü Nedeniyle 13.000 Dolara Kadar Düşebilir

0
11

ABD’li yatırım bankası JPMorgan’ın analistleri, FTX çöküşü nedeniyle Bitcoin’in (BTC) 13.000 dolara kadar düşüş yaşayabileceğini düşünüyor.

Bankacılık devi JPMorgan’ın analistleri, son yaşanan gelişmeler ve üretim maliyeti göz önüne alındığında Bitcoin’in 13.000 dolara kadar gerileyebileceği tahmininde bulundu. Bitcoin üretim maliyetinin 15.000 dolar seviyelerinde bulunduğunu belirten şirket, bu durumun yaz aylarında görülen 13.000 dolar seviyesine kadar inebileceğini söyledi.

Az sermayesi olup da yüksek kaldıraç kullanan şirketleri kurtarabilecek daha güçlü şirket sayısının azalmasının ciddi bir problem olduğundan bahseden JPMorgan, FTX ve Binance arasındaki etkileşimin devam etmesi durumunda içerisinde bulunduğumuz “margin call” dalgasının da büyüyebileceğini ifade etti.

Fundstrat’ın strateji başkanı Mark Newton ise Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Bitcoin’in 13.000 doları test edeceğini ileri sürdü. Ayrıca Newton, piyasanın volatilitesinin artması durumunda “piyasanın düşmesini isteyen” yatırımcıların baskın gelebileceğini ve Bitcoin’in 10.000 doların altına düşebileceğini söyledi.

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin’in (BTC) “kirli” ve “pahalı” olduğunu dile getirmişti. CEO yaptığı açıklamada, “Neden değerli olduğunu bilmiyorum” ifadelerine yer vermişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz