ABD Enflasyon Öncesi Bitcoin’de Gerilim: Düzeltme Sona Mu Eriyor?

0
3

Markus Thielen, 10x Research’un kurucusu, Bitcoin’in ABD enflasyon beklentileri nedeniyle düştüğünü ve bu düşüşün kısa vadeli olduğunu belirtti. ABD enflasyon verilerinin açıklanacağı saatler öncesinde Bitcoin tekrar düşmeye başladı. Bu durum, birçok analiste göre kısa vadeli yükseliş eğiliminin sona erdiğini gösteriyor.

Bitcoin’in simetrik üçgen kırılımını gerçekleştirdikten sonra tekrar kaybetmesi, fiyatta düşüşün devam edeceğinin sinyallerini veriyor. Ancak Thielen, Coindesk’e yaptığı açıklamada, Bitcoin’in başarısız kırılımının aslında ABD enflasyon öncesi yaşanan gerginliği yansıttığını ve bu durumun trendi tersine çevirmediğini belirtti.

ABD borsalarında yükseliş eğiliminin devam ettiğini söyleyen analistler, Bitcoin’de kısa vadeli düşüşler beklediklerini ifade etti. Investing’e göre, bugün açıklanacak yıllık mart ayı enflasyonunun %3,4 olması bekleniyor. Geçen ay %3,2 olarak açıklanan enflasyonun artış eğilimindeki beklenti, kripto para ve geleneksel piyasalarda bir miktar düşüşe neden olabilir.

Bugünkü verilerin %3,4’ün üzerinde gelmesi durumunda Bitcoin’de kısa vadeli düşüşlerin gözlemlenebileceği tahmin ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz