Alman lüks modaevi Philipp Plein, dijital dünyaya olan bağlılığı sonucunda, kripto para piyasasına giriş yapmak için bir dizi kripto para birimini kabul etmeye başladı.

Alman moda tasarımcısı ve kurucu Philipp Plein ve Grubu, moda endüstrisine uygulanan dijital teknolojiye yatırım ve geliştirme konusunda sürekli ön saflarda yer aldı. Şirket içi bir e-ticaret platformu oluşturan ve geliştiren ilk küresel markalardan biri olan Philipp Plein Group, kripto para birimlerini moda sektörüne entegre etmek için büyük bir adım attı.

Alman lüks modaevi Philipp Plein, artık müşterilerinin kripto para birimlerini kullanarak özel ve gösterişli tasarımlara sahip olmasına olanak tanıyacak. Alman moda tasarımcısı ve Philipp Plein Grup’un kurucusu Philipp Plein, Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Litecoin ve Tether’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladıklarını açıkladı.

En büyük moda markalarından biri olan Philipp Plein Grup’un arkasındaki ünlü tasarımcı Philipp Plein, geçtiğimiz günlerde bu haberi 2,2 milyon takipçili instagram hesabından duyurdu ve kendini “kripto kralı” olarak tanımladı.

Bununla birlikte konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Plein, şu ifadelere yer verdi;

“En ilerici ve yıkıcı moda markaları arasında olmak, Philipp Plein için yeni bir şey değil. Kripto para birimlerinin günümüzde çok önemli bir yeri olduğuna inanıyorum. Ekibim ve ben, kripto para birimlerini benimsemek için gerekli tüm sistem değişikliklerini yaparak zaman ve kaynaklar konusunda büyük bir taahhütte bulunduk. Müşterilerimize bu ek ödeme aracını ve bununla ilişkili esnekliği sunabildiğim için çok mutluyum.”

Plein, kaba davranışları ve abartılı kıyafetleri yüzünden çokça eleştiri almasına rağmen, moda sektöründe büyük bir başarıya imza attı. Plein ile çalışan ünlüler arasında Paris Hilton, Floyd Mayweather, Naomi Campbell gibi birçok popüler isim yer alıyor.

Alman tasarımcı kendisinin bir kripto para yatırımcısı olduğunu belirtirken kripto para birimlerinin geleceğin olduğuna inanıyor.

Philipp Plein, kripto para birimlerini kabul eden ilk büyük lüks moda marka olsa da, çok daha büyük rakibi şimdiden kripto para sektörüne adım attı. Mayıs ayında, İtalyan moda devi Gucci, bahar koleksiyonuna dayalı olarak değiştirilemez token’lar (NFT’ler) satmaya başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz