Analist Uyardı: Bitcoin Balinaları Nakit Çekiyor Olabilir!

0
10

Analiste göre, stablecoinlerin kullanıldığı endeksin ATH’ye yükselmesi bazı Bitcoin balinalarının nakit çekiyor olabileceği şeklinde yorumlanabilir. İtfa edilmiş stablecoin endeksi, birkaç gün önce 5 milyar doların biraz altında tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarak bazı balinaların nakit çekiyor olabileceğin gösteriyor.

Tüm stablecoinlerde itfa edilen arz, birkaç gün önce neredeyse 5 milyar dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve bir analist bunun bazı balinaların nakit çıkışının bir göstergesi olduğuna inanıyor. Popüler kripto para izleme kaynağı CryptoQuant’tan elde edilen verilere göre, piyasa genelinde kullanılan stablecoin sayısı 10 Aralık’ta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, BTC fiyatının 47 bin dolar seviyesinde olduğu 10 Aralık’ta rakam neredeyse 5 milyar dolara ulaştı. CryptoQuant’tan Dan Lim, bunun bazı balinaların muhtemelen nakit çıkışının bir göstergesi olabileceğine inanıyor. Ayrıca, bunun 16 Aralık’ta gerçekleşecek olan FOMC toplantısına yanıt olarak olabileceğini de belirtti.

Analist: “16 Aralık FOMC duyurusuna yanıt olarak balinaların piyasadaki oynaklığın önüne geçip geçmediğinden emin değilim, ancak bu aynı zamanda belirsizliklerden biri. Bazı belirsizlikler çözülene kadar hala dikkatliyiz” dedi. Ancak bunun, söz konusu balinaların şu anda BTC sattığı anlamına gelmediğini belirtmekte fayda var. Aslında bu olumsuz bir gösterge olarak algılansa da takip eden günlerde fiyat yükseldi. Dün, Bitcoin’in fiyatı, reddedilmeden ve şu anda 48.7 bin dolardan işlem gördüğü yere geri çekilmeden önce 50.800 dolarla gün içi en yüksek seviyesine ulaştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz