Ana Sayfa Kripto Para Ve Blockchain Haberleri Apple Kullanıcılarına Önemli Uyarı: Kripto Para Cüzdanlarında Güvenlik Zafiyeti Tespit Edildi!

Apple Kullanıcılarına Önemli Uyarı: Kripto Para Cüzdanlarında Güvenlik Zafiyeti Tespit Edildi!

0
Apple Kullanıcılarına Önemli Uyarı: Kripto Para Cüzdanlarında Güvenlik Zafiyeti Tespit Edildi!

Apple’ın M serisi çipsetlerinde bulunan yeni bir güvenlik açığı, hackerların kripto para cüzdanlarını ele geçirmelerine olanak sağlayabilir. Arstechnica’nın bugün yayımladığı makale, akademisyen araştırmacılara dayanarak Apple’ın M serisi çiplerindeki bu güvenlik zaafını ortaya koyuyor. Bu açık sayesinde bir saldırganın kullanıcıların kripto özel anahtarlarını ele geçirebileceği belirtiliyor. Güvenlik açığının çipin mikro mimari tasarımından kaynaklandığı ve bu nedenle güncellemelerle düzeltilemeyeceği vurgulanıyor.

Üçüncü taraf bir şifreleme yazılımı kullanılarak savunma yapılabileceği ancak bunun M serisi çip performansını olumsuz etkileyebileceği ifade ediliyor. Siber güvenlik uzmanları, saldırganların klasik ön okuma yöntemlerini kullanarak gizli anahtarları ele geçirebileceğine dair farkındalık taşıyorlar. Araştırmayı ABD’nin Georgia, Kaliforniya ve Washington eyaletlerindeki üniversitelerde görev yapan akademisyenler yürüttü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz