Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Avrupa Parlamentosu Geri Adım Attı: Bitcoin Yasaklanmayacak!

Avrupa Parlamentosu Geri Adım Attı: Bitcoin Yasaklanmayacak!

0
Avrupa Parlamentosu Geri Adım Attı: Bitcoin Yasaklanmayacak!

Yasanın yeni halinde, Bitcoin gibi Proof of Work mekanizmasıyla çalışan Blockchain ağlarının yasaklanmasına neden olacak kısımlar tamamen silindi.

Yasa eski haliyle geçseydi kripto para dünyasında büyük tepkiye neden olabilirdi. Böylelikle Avrupa Parlamentosu, Ukrayna ile Rusya arasındaki savaş devam ederken oldukça tartışma yaratacak bir karardan vazgeçmiş oldu.

Geçtiğimiz hafta Avrupa Birliği parlamento üyelerinin 2025 yılı Ocak ayı itibariyle Proof of Work mekanizmasıyla çalışan kripto paraları yasaklamak istediğini bildirmiştik.

Parlamento üyeleri bu yasağın nedenini, bu kripto paraların çevresel olarak sürdürülebilir olmadığını düşünmeleri olarak açıklamıştı.

Söz konusu yasa tasarısının özellikle kripto para camiası tarafından son derece tepki ile karşılanmasının ardından Avrupa Parlamentosu geri adım atmış ve 28 Şubat tarihinde gerçekleşmesi gereken oylamayı süresiz olarak ertelemişti.

Avrupa Parlamentosu’nun mevzuattan sorumlu üyesi Stefan Berger, konuyla ilgili olarak şu açıklamaları yaptı:

Berger, bugün yerel Alman kaynaklarına yaptığı açıklamasında, Proof of Work mekanizmasına dayalı Bitcoin gibi kripto paraların yasaklanmasını içeren paragrafların yasa tasarısından tamamen çıkarıldığını duyurdu.

Tartışmalı kısımların çıkarılmasıyla birlikte yasa tasarısının nihayet oylamaya sunulabileceği düşünülüyor.

Berger, yaptığı açıklamasında tasarıyla ilgili görüşmelerin yeniden başladığını fakat belirli bir tarih konuşulmadığını belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz