Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Beklenen Tesla Bilançosu Açıklandı: Bitcoin Satışı Var Mı?

Beklenen Tesla Bilançosu Açıklandı: Bitcoin Satışı Var Mı?

0
Beklenen Tesla Bilançosu Açıklandı: Bitcoin Satışı Var Mı?

Milyarder ve Dogecoin’in önde gelen isimlerinden Elon Musk’ın sahibi olduğu lider elektronik araç şirketi Tesla, web sitesinden bir açıklama yayınladı. Açıklamada,  yılın üçüncü çeyreğine ilişkin Tesla’nın mali sonuçlarına yer verildi. Yayınlanan rapora göre şirket, hali hazırda elinde bulundurduğu BTC’leri satmadı. Ancak şirket yeni alım yapmadığını da açıkladı. Küresel çapta ekonominin olumsuz seyri nedeniyle Elon Musk’ın şirketinin hedeflenen sayıdan çok daha az  araç satışı yaptığı biliniyor. Belirlenen hedeflerin çok altında satışın yapılması, Wall Street’te beklentilerin oldukça azalmasına sebep olmuştu. Şİrketin web sitesi üzerinden yapılan bilanço açıklamasının ardından şirketin hisseleri yaklaşık yüzde 7’lik bir düşüş yaşadı.

Tesla’nın Çarşamba günü web sitesi üzerinden açıkladığı raporuna göre, elektrikli araba firmasının hala 218 milyon dolar karşılığı Bitcoin tuttuğu görülüyor. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Temmuz ayında Tesla, o sırada yaklaşık 936 milyon dolar olan lider kripto para birimi BTC’lerinin yaklaşık yüzde 75’ini sattığını duyurmuştu.

Satıştan sonra Tesla, Haziran ayı sonu itibariyle bilançosunda 222 milyon dolar değerinde “kripto para” tutmaya devam ettiğini bildirdi. Temmuz ayında 2. çeyrek bilançosu hakkında bilgi veren milyarder Elon Musk, şirketinin, Çin’deki COVID karantinaları devam ederken nakit oluşturabilmek adına Bitcoin’ini sattığını söylemişti.

Çin’deki COVID kilitlerinin belirsizliği göz önüne alındığında, nakit pozisyonumuzu en üst düzeye çıkarmak bizim için önemliydi.

Bu satışa rağmen Tesla , 130 bin BTC (yaklaşık 2.48 milyar dolar) ile MicroStrategy ve 16.400 BTC (yaklaşık 313 milyon dolar) ile Galaxy Digital Holdings’in ardından halka açık bir şirket tarafından Bitcoin’in en büyük sahiplerinden biri olmaya devam ediyor.  Tesla, hammadde maliyetlerinin arması ve küresel ekonomideki sıkıntıların şirketin kar marjını da etkilediğini belirterek şu açıklamayı yaptı.

Lojistik volatilite ve tedarik zincirinde yaşanan darboğaz, zorluk çıkarmaya devam ediyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz