Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin 15 Bin Doların Altına Giderse Ne Olur?

Bitcoin 15 Bin Doların Altına Giderse Ne Olur?

0
Bitcoin 15 Bin Doların Altına Giderse Ne Olur?

FTX piyasa çöküşüne kadar, 15.500 doların Bitcoin için en kötü senaryo olması gerekiyordu. Yaşanan FTX çöküşüyle beraber senaryo daha da kötüye gitti ve uzmanlar 6 bin dolar seviyesine işaret ediyorlar. Uzmanlara göre bu durum, mevcut seviyelerden yüzde 65 gibi büyük bir düşüşü temsil ediyor ve kaçınılmaz olarak daha fazla Bitcoin ayısı ortaya çıkaracak. Aynı zamanda, nihai bir kitlesel teslimiyete ve yatırımcılarının çıkışlara koşmasına veya tam bir piyasa kapitülasyonuna yol açacaktır.

pastedGraphic.png

Geçtiğimiz Bitcoin ayı piyasalarına bakıldığında, Bitcoin nihai dibe vurmadan önce bu paniği gerektiriyordu. Yani o kadar çok olumsuzluk olmalı ki, en sabırlı Bitcoin yatırımcısı bile teslim olmaya karar veriyor. Büyük olasılıkla, piyasanın tamamen kapitülasyon elde etmesi için son bir son hamleye ihtiyacı var. Ancak Bitcoin son dibe vurduğunda başka bir uzun vadeli ralli görmeyi bekleyebiliriz.

Bu duruma dışarıdan bakıldığında ise tek olumlu yönü 6 bin dolarlık seviyenin 2018 ayı piyasası dibinin iki katı olması. Eğer 6.000 dolardan satın alıyorsanız, önümüzdeki aylarda bazı potansiyel heyecan verici fiyat artışları ile karşılaşabilirsiniz.

Bitcoin için tahminlerde bulunan ve fiyat projeksiyonu yapan kişiler sadece uzmanlar değil. Buna örnek olarak Kaliforniya merkezli kripto hedge fonu Pantera Capital’in fiyat projeksiyonları verilebilir. Fiyat projeksiyonu, 2024 için planlanan bir sonraki halving etkinliğinde beklenen performansına dayanarak BTC için 149.000 dolarlık bir fiyat hedefi belirliyor. Açıklanan bu modele göre 2022 yılının sonunda BTC, her ne kadar dip seviyeleri görse de kademeli bir toparlanma ile beraber 2024’te 36 bin dolar ve ardından hızla 149 bin dolarlık seviyeyi görecek. Bu tahmin, birçok yatırımcının beklediği aralığın üstünde. Öte yandan Bitcoin yalnızca 20 bin dolarlık seviyeye giden yolu izlese bile dipten alım yapan yatırımcılar çok büyük kazançlar elde edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz