Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin alımların etkisiyle yeniden yükselişte

Bitcoin alımların etkisiyle yeniden yükselişte

0
Bitcoin alımların etkisiyle yeniden yükselişte

Bitcoin dün yaklaşık yüzde 20 düşüş gösterdi. Salı sabahına 32 bin 628 dolardan başlayan BTC, 28 bin 893 dolara kadar geriledi. Hızlı düşüşün ardından gelen alımlarla yeniden yükselişe geçen Bitcoin, bu sabah saat 10.00 itibariyle 33 bin 900 dolardan işlem gördü.

Kripto para piyasasının ikinci büyük birimi Ethereum da yüzde 4 değer kazanarak yeniden 2 bin doların üzerine çıktı.  Ethereum 2 bin 5 dolardan satılıyor.

Binance Coin yüzde 2.3 yükselirken Dogecoin’deki yükseliş yüzde 10’u buldu.

Öte yandan uzmanlar, Bitcoin’in 30 bin doların altına kalıcı ya da daha uzun süreli çekilmesinin, çok sayıda oyuncunun havlu atmasına ve dolayısıyla kısa vadede daha büyük kayıplar yaşaması anlamına geleceğini söylüyor.

Guggenheim Investments CIO’su Scott Minerd, Bitcoin’in bir sonraki destek seviyesinin 20 bin dolar olduğu öngörüsünde bulundu. Twitter hesabı üzerinden değerlendirme yapan Minerd, “Bitcoin destek seviyesini kırdıkça kripto paralarda daha fazla düşüşlere açık olun” diye yazdı.

Bloomberg’e konuşan Valkyrie Investments Araştırma Başkanı Sean Rooney, bu tür alım satım sinyalleri sebebiyle “Bitcoin alıp satanların kendilerini önümüzdeki haftalarda dalgalı sularda bulabileceklerini” söyledi.

Piyasa değeri bakımından ilk 100’de yer alan kripto paraların 78’i son 24 saatte dolar bazında değer kazandı.

Çin’in en büyük 3. bankası Agricultural Bank of China’nın kripto para işlemlerini yasaklaması ve maden kapanmaları ile ülke yönetiminin, bankalar ve Alipay’e kripto para işlemi yapmama çağrısı üzerine dijital paraların tamamına yakını dün önemli kayıplar yaşamıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz