Blockchain analiz firması Santiment’in elde ettiği son verilere göre, en büyük Bitcoin sahipleri, sahip oldukları BTC miktarını artırmak için piyasadaki düşüşten yararlanıyor.

Yeni bir tweet’te Santiment, 100 ile 10.000 BTC arasında BTC bulunduran cüzdanların Mayıs ayının son haftasında Bitcoin yatırımlarının boyutunu büyük ölçüde artırdığını ortaya koyuyor.

Santiment konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda geçen haftalarda yaşanan büyük düşüş sonrasında, takip ettikleri önemli BTC milyoner grubunun, BTC miktarlarında bir artış görüldüğünü ifade ediyor. Yapılan açıklamalara göre 100 Bitcoin ile 10.000 Bitcoin arasında BTC bulunduran cüzdanlarda 30.000 BTC’lik toplam artış yaşandı.

Kripto analiz firması, Bitcoin’deki bu hareketlerin Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Polkadot (DOT) ve XRP yatırımcıları için iyi bir işaret olabileceğini ve iyi yönlü bir panik yaşandığını ifade ediyor.

Santimen “Kripto yatırımcıları arasında panik olduğuna dair kanıtlar görüyoruz ve ağırlıklı sosyal duyarlılık verilerimiz BTC, ETH, ADA, DOT, XRP ve diğer büyük sermayelerin sürü korkusu gösterdiğini gösteriyor.” sözlerini kullanıyor.

Santiment’in bulguları, kripto takip sitesi Bitinfocharts.com tarafından destekleniyor ve en büyük Bitcoin adreslerinden birinin, daha önce bazı yoğun satışların ardından Mayıs ayının son yarısında Bitcoin biriktirdiğini gösteriyor.

Var olan dördüncü en büyük cüzdan, 12 Nisan ve 14 Nisan tarihlerinde 55.000 doların üzerinde işlem gören lider kripto varlık olarak toplam 3.000 BTC sattı. Lider kripto 55.000 dolar civarında işlem görürken balina, 7 Mayıs ve 9 Mayıs’ta 6.000 BTC daha sattı.

Ancak bu satışların ardından Bitcoin balinası 15 Mayıs’tan beri aktif olarak BTC satın alıyor. BitInfoCharts, büyük kripto sahibinin son iki haftada 9.961 BTC biriktirdiğini gösteriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz