Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin balinaları Çin’in yasak haberinde BTC topladı

Bitcoin balinaları Çin’in yasak haberinde BTC topladı

0
Bitcoin balinaları Çin’in yasak haberinde BTC topladı

24 Eylül Cuma günü Çin Merkez Bankası yaptığı açıklamayla kripto dünyasına yine bomba gibi düştü. Ülke içindeki kriptolara yönelik baskısını sürdüren Asya ülkesi, sert yaptırımları yineledi. Haberin kısa sürede yayılmasıyla düşüşler peş peşe geldi. Yatırımcıların tepkisini çeken bir süreç olsa da BTC bir an da 3.000 ile 4.000 dolar arasında kayıp yaşadı. Bitcoin balinaları ise bu süreci bir mal toplama olarak gördü.

Balinalar, Çin merkezli haberlerin gelmesini bu sefer daha fazla önemsedi. Haberlerin ardından balinalar alıcılı bölgeleri bekledi. Yoğunlukta olan alıcılı bölgelerde Bitcoin balinaları oldukça hareketli zaman geçirdi. Alım fırsatlarını değerlendiren balinalarla birlikte Bitcoin kaybettiği seviyelere geri tepki vermeye başladı.

Piyasanın önde gelen analisti Lark Davis, durumu daha iyi özetledi. Davis, 100 ile 10K arasında elinde BTC tutanların yeniden ekleme yaptığını duyurdu. Bitcoin balinaları son düzeltmenin ardından yeniden BTC aldı. Lark Davis, konuyla alakalı detaylı bir grafik paylaştı. Sosyal medya platformu üzerinden yaptığı paylaşımda balinaların 80 bin Bitcoin topladığını vurguladı.

41.000 dolar altı için alıcılı bölge olarak belirtilen Bitcoin’de toplama işlemleri önemli ölçüde gerçekleşti. Bitcoin balinaları 40.000 dolar civarında BTC toplayarak portföy çantalarını genişletti. Çin haberini fırsat bilen balinalar 80 bin BTC ekleme yaptı.

Çin yasakları ilk defa piyasayı etkilemiyor. 2017 yılında bu yana Asya ülkesi kripto dünyasını etkileyecek haberler yapıyor. Bu durumdan etkilenen panik yatırımcı satış yapsa da asıl yatırımcılar adet arttırma ve varlık toplama işlemi yapıyor.

Yatırım danışmanı Viridi Funds CEO’su Wes Fuldord konuyla alakalı önemli açıklama da bulundu. Çin haberlerini Wes Fuldord şu şekilde yorumladı;

“Bitcoin, altcoinlere göre Çin FUD’ana direnebildi. Gelen haberlerle fiyatların düştüğünü apaçık görüyoruz. Fakat bu düşüşlerin daha önceki yasaklama haberlerine göre az. Fiyatlanmalarda tepki önceki FUD’lara göre daha az gerçekleşti.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz