Bitcoin Borsası Coinbase CEO’sundan ABD’ye Gönderme!

0
6

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Coinbase, ABD’de popülerliğini artırmaya devam ediyor. Her ne kadar Coinbase global bir borsa olsa da, ABD’de yoğun bir şekilde kullanılmakta.

ABD’de yoğun bir şekilde kullanılan bir diğer borsa olan Kraken, son günlerde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile karşı karşıya gelmiş durumda. Kraken, SEC’in cezaları sonrasında staking hizmetlerini kapatma kararı aldı.

Coinbase kurucusu Brain Armstrong ise Coinbase’in staking hizmetleri sunduğu ürünlerin birer menkul kıymet olmadığını savunmakta. Başarılı yönetici son duyurusunda şu sözlere yer verdi:

“COİNBASE’İN STAKİNG HİZMETİ VERDİĞİ ÜRÜNLER MENKUL KIYMET DEĞİLDİR. GEREKİRSE BUNU MAHKEMEDE SEVE SEVE SAVUNURUZ”

Bu kararlarını ABD mahkemesinde sonuna kadar savunabileceklerini aktaran Armstrong, yatırımcıların dikkatini üzerine çekmeyi başardı.

Coinbase’in resmi internet sitesi üzerinden ise konu ile ilgili şu duyuru metni paylaşıldı:

“Daha fazla kripto ürünü, daha çok enerji kullanan yoğun iş protokolü yerine hisse kanıtını benimserken, dünyanın dört bir yanındaki kripto kullanıcıları “staking”in faydalarıyla tanışıyor. Bu değişim, düzenleyici düzeyde hisse ispatına geçmenin ne anlama geldiğine dair tartışmalarla birlikte geldi. Bu teknolojinin önemi göz önüne alındığında, düzenlemeyi yanlış yapmak ABD’deki kripto endüstrisinin gelişimine ciddi zararlar verebilir. Bu yüzden kararları düzeltmek ve temelleri sağlam oluşturmak istedim. “

“Coinbase’de ilk günden beri kullanıcılarımıza kripto ekonomisine erişmeleri için güvenli, uyumlu bir platform sağlamaya kararlıyız ve staking ürünlerimiz birer menkul kıymetler değildir.”

“Ancak piyasada staking adı verilen birçok ürün var ve bunların çoğu çok farklı çalışıyor. Artık, kripto ve blockchain teknolojilerinin hayati bir yönü olan temel staking hizmetlerine odaklanacağım.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz