Bitcoin analistleri, Fed’in yeni adımları sonrasında fonlama oranları düştüğü için BTC’nin yeniden düşüşe geçeceğinden korkuyor. Analistlere göre, BTC için bir sonraki direnç seviyesi 37.500 dolarda bulunuyor. Fonlama oranları negatif bölgeye doğru devam ederken, Bitcoin, tekrar 30 bin dolar seviyesinde yeni bir dip seviyeye düşebilir. Kripto araştırma firması Delph Digital’in  yayınladığı yeni bir rapora göre, yatırımcıların Powell’ın enflasyonla mücadele kararlılığından korkmasıyla, Fed toplantısı sonrası fonlama oranı olumsuz etkilendi. Sonuç olarak, BTC, son zamanlarda 34 bin doları test ettikten sonra daha düşük bir seviyeye çakılabilir.

Zincir üstü analitik metriği Metarial Göstergeleri’nin mucidi ve ”Material Scientist”, olarak bilinen analist, yatırımcıların dipten satın aldığını iddia etti. Ayrıca, veriler uzun vadeli holdler’ların pozisyonlarına geniş ölçüde bağlı kaldığını gösteriyor.

Kripto para piyasası düşüşe geçerken, 100 birim veya daha fazla Bitcoin (BTC) elinde tutan en iyi Bitcoin adresleri, varlıklarını satarak kâr elde ediyor gibi görünüyor. Glassnode zincir üstü (on-chain) verileri, 100 birim veya daha fazla BTC elinde tutan adres sayısının 4 ayın en düşük seviyesi olan 15.915’e gerilediğini gösteriyor.

Birçok analist, mevcut ayı sezonunun yatırımcıların Bitcoin (BTC) yatırımlarını artırmaları için mükemmel bir zaman olduğunu düşünürken, Glassnode’dan gelen yeni veriler aksini gösteriyor. Glassnode’a göre, en az 100 Bitcoin tutan adres sayısı, mevcut piyasa kargaşasının ortasında dört ayın en düşük seviyesine geriledi. Glassnode bugün sosyal medya platformu Twitter’da, şu anda lider kripto para biriminden 100 birim veya daha fazlasını elinde tutan benzersiz adreslerin sayısının son zamanlarda dört ayın en düşük seviyesi olan 15.915’e gerilediğini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz