Bitcoin destekçisi Fenton, ABD Senatosu’na adaylığını açıkladı

0
19

ABD’den gelen haberler New Hampshire’ın şu anki Demokrat Senato üyesi Maggie Hassan’ın uygulamalarının, seçmenleri ve New Hampshire halkı tarafından tepki çektiği ve koltuğunu kaybetmek üzere olduğunu gösteriyor. Bu da Fenton’un şansını iyice artırıyor. ABD medyasından CoinDesk’e konuşan Fenton, 5 milyon dolarlık ilk desteğinin kampanyaya büyük katkı vereceğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Artık politikadaki para sistemi darmadağın oldu ve yakında yıkıcı teknolojiler iyice devreye girecek. Dünyayı değiştirebilir miyim bilmiyorum ama mutlaka bunu denemek istiyorum”

Fenton aslında bu konuda adaylığını geç açıklayan ve bazı uzmanlara göre de kampanyaya başlamak için gecikmiş bir aday… İlk turu 13 Eylül’de yapılacak seçimle ilgili konuşan Cumhuriyetçi aday, seçilmesi halinde Bitcoin’in önündeki regülatif engelleri de kaldıracağını söyledi:

“Dünya tarihinin çok özel bir dönemindeyiz. Bitcoin ve kripto para devrimi, büyük değişimin önemli parçalarından biri. Bence merkeziyetsizlik değerlerimiz ve özgürlük bu dünyayı değiştirecek. Ben devletlerin insanların hayatına daha az müdahale etmesi gerektiğini düşünenlerdenim. Kripto paralarla ilgili olsun ya da olmasın, hükumetler regülasyon yüklerini azaltmalılar. Cüzdanlarımızdan ve hayatlarımızdan çıkmalılar.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz