Bitcoin eski günlerine dönecek mi?

0
326
Bitcoin eski günlerine dönecek mi?

Bitcoin eski günlerine dönecek mi?

2009’un 3 Ocak tarihi itibari ile faaliyet göstermeye başlayan ve kısa süre içerisinde tüm dünya genelinde kendine yer bulan Bitcoin; son yıllarda düşüş eğiliminde. Peki, Bitcoin eski günlerine dönecek mi?

Özellikle bu alanda yatırımı bulunan kişiler için en büyük sorunlardan bir tanesi olan Bitcoin fiyatları; beklentilerin aksine tırmanışa hala geçebilmiş değil. 2018 yılında daha büyük bir değer kaybı yaşayan ve yüzde 80 oranında bir zarar yaşayan kripto biriminde şu anda en çok merak edilenlerden birisi mevcut tablo nedeniyle “Bitcoin eski günlerine dönecek mi?” oluyor.

Uzmanlar ne diyor? Bitcoin eski günlerine dönecek mi?

2018 yılı ile birlikte zararın çok daha arttığı sektörde, 2019 yılındaki beklentiler de şu ana kadar tam olarak karşılanmadı. Bitcoin’in kontrol edilemez yapısı ve bağımsız olması ise geleceğine yönelik tahminleri çok daha zorlaştırıyor. Üstelik dalgalı yapısının yanı sıra 2018 yılında yaşanan zirve sonrasında birden düşüş görülmesi ve dip seviyelere inmesi, kripto paranın güven noktasında zarar görmesine de yol açtı. Üstelik kripto para dünyasının amiral gemisi olması nedeniyle de bu düşüş sektör ile ilgili olan tüm alanları ve alt kripto paraları da etkiledi.

Bitcoin’in geleceğine yönelik önemli işaretler teknoloji devlerinden geliyor. Facebook başta olmak üzere Microsoft ve NASDAQ tarafından sektöre yönelik yatırımların yapılması ve farklı kripto para projelerinin geliştirilmesi Bitcoin’in yeniden değer kazanması noktasındaki en büyük umutlardan birisi.

Sektör devlerinin dışında Bakkt gibi pek çok sektörel girişim de bu konuda umut verici diğer durumlar. Bu bakımdan 2019 3. Ve 4. Çeyreği itibari ile sektörde bir toparlanma yaşanması bekleniyor. Fakat uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmelerde inişli ve çıkışlı bir sürecin devam edileceği öngörülüyor.

Bitcoin artacak mı?

Çoğu kişinin bir yatırım aracı olarak gördüğü fakat bir yatırım alanından çok daha fazlasını ifade eden Bitcoin için geleceğe yönelik analiz yapmak oldukça zor. Alanında ünlü analistler dahi Bitcoin’in eski günlerine dönüp dönmeyeceği konusunda net ifadeler kullanmazken en çok üzerinde durulan detay kripto paranın kullanımda kalmaya devam edeceği yönünde.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz