Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Fiyatı 2 Katına Ne Zaman Çıkacak? Ünlü CEO Tahmin Ediyor!

Bitcoin Fiyatı 2 Katına Ne Zaman Çıkacak? Ünlü CEO Tahmin Ediyor!

0
Bitcoin Fiyatı 2 Katına Ne Zaman Çıkacak? Ünlü CEO Tahmin Ediyor!

Mark Yusko, Morgan Creek Capital’in kurucu ortağı ve CEO’su, son zamanlarda CNBC’ye verdiği röportajda Bitcoin için çarpıcı bir fiyat tahmini ortaya koydu. Yusko, Bitcoin fiyatının yarılanma sonrasındaki aylarda hızla 150 bin dolara çıkabileceğini belirtirken, bu tahminin neye dayandığını detaylı bir şekilde açıkladı. Daha önceki tahmini 75 bin dolarla sınırlıydı ancak yeni etkenlerin onu iki kat artışa taşıdığı görülüyor.

Yusko’nun Metcalfe Kanunu modelinden yola çıkarak yaptığı analizine göre, Bitcoin’in gerçeğe uygun değeri yarılanma sonrasında 100 bin dolara ulaşacak. Ancak Yusko, bu sefer bu rakamın üzerine çıkarak 150 bin doların daha makul bir hedef olduğunu belirtti. Geçmiş verilere göre fiyatın yükseldiğini ve gerçeğe uygun değerin arttığını vurgulayan Yusko, bu durumun Bitcoin’i 150 bin dolara kadar götüreceğini ifade etti.

Yusko’nun açıklamalarıyla birlikte Bitcoin için 150 bin dolarlık bir fiyat tahmini ortaya çıkmış oldu. Yarılanma sonrasındaki süreçte yaşanan gelişmelerin ve Metcalfe Kanunu modelinin etkisiyle bu tahminin gerçekleşme ihtimali daha da güçleniyor. Mark Yusko’nun deneyimli bir isim olması ve geçmiş tahminlerinin tutarlılığı da bu tahminin ciddiyetini arttırıyor. Sonuç olarak, Bitcoin’in gelecekteki performansı konusunda yatırımcıların dikkatle takip etmesi gereken bir süreç olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz