Kripto para piyasasının toplam değeri, nisanın sonundan bu yana ilk kez 2 trilyon doların altına indi. Bitcoin fiyatı, şubatın başından beri ilk kez 40.000 doların altına düşerken; Ethereum fiyatı 3.000 doların altına geriledi.

24 saat içinde %10’dan fazla değer kaybeden Bitcoin, 200 günlük hareketli ortalama seviyesini yitirdi. Fiyattaki düşüşün ölçeği nedeniyle, CME Group’taki vadeli Bitcoin işlemlerine ara verildi.

Coinbase’te 38.500 dolara kadar düşen Bitcoin; bu seviyeleri en son 8 Şubat’ta, Tesla Bitcoin ile araç satmaya başlayacağını duyurduğunda görmüştü.

Glassnode verilerine göre yatırımcıların kripto para borsalarına gönderdikleri coin miktarı, dün itibarıyla artış göstermeye başladı.

Çin’deki üç kuruluş, dünkü bildiride finans ve ödeme kuruluşlarının sanal para birimleriyle işlem yapmasının yasak olduğu mesajını verip; yatırımcıları bu varlıkların risklerine karşı uyardı.

Glassnode verilerine göre borsalara haftanın başında net 30.749,89 tane Bitcoin girişi oldu. En son bundan daha büyük bir sayı görüldüğünde, takvimler 12 Mart 2020’yi gösteriyordu.

Bu sayının %80’inden fazlası, yaklaşık 26.000 tane Bitcoin gönderilen Binance’ten kaynaklandı. Binance’e günlük bazda daha önce hiç bu kadar fazla Bitcoin gönderilmedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz