Bitcoin için Bir Destekde Kolombiya Hükümetinden!

0
8

Kolombiya Devlet Başkanı Iván Duque Márquez’in Danışmanı Jehudi Castro Sierra, Bitcoin “Şimdiye Kadarki En Parlak Yazılım Parçası” olarak nitelendirdi.

Kolombiya Devlet Başkanı Danışmanı Jehudi Castro Sierra, yabancı kaynaklarımız ile yaptığı röportajda Bitcoin için “şimdiye kadarki en parlak yazılım parçası” olarak nitelendirdi. Görüşme sırasında Sierra Castro, görevinin Başkan’a teknoloji ve dijital dönüşümlerle ilgili tüm konularda danışmanlık yapmak olduğunu açıkladı. Bu bağlamda, ülke Bitcoin üzerine daha fazla odaklandı. “Bitcoin’e harika bir açık kaynaklı proje olarak yaklaştım. Bir süre sonra, temsil ettiği parasal yenilikle de ilgilenmeye başladım ve hala her gün inanılmaz yeni şeyler keşfediyorum. ”dedi Sierra Castro röportaj sırasında. Bu konu üzerine araştırmalar yapmış olması gerçekten hem Bitcoin açısından Bitcoin’in geleceği için, hemde kolombiya için ciddi anlamda önem taşıdığını düşünüyoruz.

“Şu anda, ana odak noktalarından biri kripto para birimleridir. Borsaların vatandaşlara kolay ve güvenli bir şekilde ulaşmasına izin verdiğimiz yenilikçi bir sanal alanımız var. Buradaki fikir, bu sanal alanda toplanan bilgilerle yeniliği teşvik eden ve yatırımı çeken dostane bir düzenlemeye sahip olmaktır.”

Castro Sierra, Çin’in madencilik yasağının ardından hash oranındaki yüzde 50’lik düşüşten bahsederek Bitcoin anlayışının derinliğini gösterdi. Ağın “olması gerektiği gibi tepki verdiğini”, ağda kalan ve geçiş sırasında takılı olan madencilerin başarılı olma olasılığını artırdığını kaydetti. Hash oranı o zamandan beri iyileşti, dedi.

Castro Sierra, El Salvador’un Bitcoin’i benimsemesiyle ile ilgili de konuştu. Bunu “cesur bir hareket” olarak nitelendirdi. Kolombiya ulusunun Bitcoin’i yasal varlık olarak kabul edip etmeyeceğinden bahsetmedi. Danışmanın yorumları, Paraguay ve Arjantin gibi Güney Amerika ülkelerindeki bir takım olayların ardından geldi, Bitcoin’in benimsenmesine ve madenciliğine, yaygın enflasyona karşı bir önlem olarak ve Çin’den göç eden madenciler için yenilenebilir güç kaynakları sağlamaya ilgi gösterdi. Bundan sonra Bitcoin ve kripto piyasası için gelebilecek önemli adımlar piyasanın gidişhattını ciddi anlamda etkileyecektir. Sizler bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz fikrinizi bizimle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz