Bitcoin karşıtı iş adamından şaşırtan itiraf

0
8

Schiff, 6 Ağustos tarihli gönderisinde komşusu ve aynı zamanda 2020 ABD Başkanlık Seçimi’nde bağımsız aday olan Brock Pierce’ın özel jetiyle fotoğrafını paylaştı. Pierce, aynı zamanda Blockchain Capital’ın kurucu ortağı ve Bitcoin Vakfı’nın başkanıdır.

Schiff, söz konusu gönderide şöyle belirtti:

Komşum Brock Pierce’ın jetine otostop çektim. Bitcoin satın alsaydım benim de jetim olabilirdi.

Kripto topluluğu, söz konusu gönderi karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Sandeep Nair gibi Twitter kullanıcıları “Peter iyi misin? Bir şeyi mi kaçırıyorum? Rüya mı görüyorum?” gibi tepkiler verirken, Schiff konuyla ilgili şöyle bir açıklama yaptı:

Dediğimi anlamıyorsunuz. İlk duyduğumda Bitcoin alsaydım, şimdiye kadar satmış ve kendi jetimi almış olurdum. Bu, şimdi Bitcoin alacağım anlamına gelmiyor.

Investment Advisor CEO’su Ross Gerber da, konuya alaycı bir tutumla yaklaştı:

Brock, beni 2014 yılında Bitcoin’e yatırım yapmaya ikna eden kişidir. Şimdi ise bir jeti var ve Peter da kullanmış, çünkü ikisi de Porto Riko’da yaşıyor. Peter, tüm komşularının Bitcoin zengini olduğunu fark etti.

Schiff, Bitcoin fiyatının 50 bin doları geçtiği Şubat 2021’de ise daha önceki tahminlerinde yanıldığını ve BTC’nin 100 bin dolara ulaşma ihtimali olduğunu itiraf etmişti.

İş adamının oğlu Spencer Schiff de babasıyla tamamen zıt görüşlere sahip bir Bitcoin destekçisi. Spencer Schiff, geçtiğimiz aylarda aldığı bir karar ile tüm birikimini Bitcoin’e taşımıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz