Önde gelen kripto para türev platformu Bitfinex’teki Bitcoin short pozisyonlarının sayısı, son iki yılın zirvelerine ulaştı. Mevcut short pozisonların miktarı, 17 Haziran 2019’dan bu yana en yüksek seviyeye çıktı. Bu durum, daha fazla trader’ın BTC’nin düşüş yaşayacağına inandığını gösteriyor olabilir.

Verilere göre, Bitfinex’te mevcut fiyatla 729 milyon dolar değerinde 23.000 BTC kısa pozisyon aldı ve görünüşe göre 15.157 BTC ödünç alındı. Açığa satma olarak bilinen bu işlem, Cuma akşam saatlerde göze çarptı. Short’lanmış BTC miktarı 2.000 iken tüm gün kademeli olarak artarak 26.400’e yükseldi.

25 Haziran, CME vadeli işlemlerinin ve Deribit ve diğer platformlardaki opsiyonların sona erdiği ayın son Cuma günüydü. Short’lara daha yakından bakıldığında, 22 Haziran Salı günü, Bitcoin’in Ocak ayından bu yana işlem gördüğü en düşük fiyat olan 28.600 doların ardından hızlı bir artış yaşandığını ortaya çıkarıyor.

Wu Blockchain’e göre Bitfinex’teki önemli short artışının arkasında bir balina var. Wu Blockchain, balinanın 15.157 BTC ödünç aldığını ve eylemin pozisyonlar arasındaki oranı kırarak short pozisyonların satısının önemli ölçüde artmasına neden olduğunu kaydetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz