Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Şirketi DCG’den Gelen Kötü Haber, BTC’yi Düşürdü!

Bitcoin Şirketi DCG’den Gelen Kötü Haber, BTC’yi Düşürdü!

0
Bitcoin Şirketi DCG’den Gelen Kötü Haber, BTC’yi Düşürdü!

Kripto para sektörünün en büyük şirketlerinden bir tanesi olan Digital Currency Group, bir süredir iflas söylentileri ile karşı karşıya kalmış durumda. DCG’nin çatı şirketi olan Genesis’de yaşanan olaylar, Digital Currency Group’u da derinden etkiledi.

The Information tarafından hazırlanan bir rapora göre, Genesis ve dijital varlık yöneticisi Grayscale‘in çatı şirketi Digital Currency Group (DCG), bugün itibariyle servet yönetim bölümü olan HQ’yu kapattığını doğruladı.

DCG, bu kararı ekonomik çalkantı ve uzun süren kripto ayı sezonu nedeniyle aldıklarını kamuoyuna duyurdu. Rapora göre, iştirakin aralık ayı itibarıyla yönetimi altındaki yaklaşık 3,5 milyar dolarlık varlığı vardı.

Şirketteki mali türbülans, kripto borsası FTX‘in iflas başvurusunda bulunduğu kasım ayında başladı. FTX gibi devasa bir borsanın iflas etmesi sektörde şok etkisi yarattı ve Genesis Global Trading’in sahibi olan DCG üzerinde aşırı baskı oluşturdu.

DCG’nin birçok alt şirketi fonlarını FTX borsasında tutuyordu. FTX’in çöküş yaşaması haliyle bu fonlarında kaybolmasına sebebiyet vererek Digital Currency Group’da (DCG) bir kriz tetikledi.

Bugün itibariyle lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) ve altcoin‘lerin düşüş yaşadığı görülüyor. DCG cephesinden gelen haberler nedeniyle değer kaybeden kripto varlıklar, ilerleyen saatlerde yükselişe geçebilecek mi? merak konusu..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz