Bitcoin Stoklama Çılgınlığı: Balinalar 90.000 BTC Aldı!

0
23

Bitcoin’in en son fiyat dalgalanmalarına rağmen, balinalar büyük miktarlarda stok yapmayı bırakmadı. Bir aydan daha kısa bir sürede 100.000 token satın aldılar ve artık dolaşımdaki arzın neredeyse yarısına sahipler. Bitcoin balinaları tipik olarak birkaç gruba ayrılır. Belki de en aktif olanı 100 ila 10.000 Bitcoin içeren cüzdanlardan gelir. Nispeten kısa bir sürede önemli düşüşler önemli düzeltmelere yol açabileceğinden, bazen davranışları piyasadaki fiyat hareketini belirleyebilir.

Santiment verilerine göre, BTC balinaları geçtiğimiz ayı varlıklarını artırmak için kullandı. Mayıs ortasında Elon Musk’ın neden olduğu volatilite, daha önce bildirildiği gibi onları korkutmadı.  Aksine, son 25 günde 90.000 daha fazla Bitcoin satın aldılar.

Açıkça varlığın daha fazlasını satın alan balinaların yanı sıra, “küçük adam” da son birkaç aydır satoshi biriktiriyor.  Glassnode, “küçük adamın” Bitcoin’in bir varlık olarak evrimine verdiği tepkinin arz dağılımında görülebileceğini” söyledi. Yatırımcıların cüzdanları, lider kripto para biriminin “makro-ekonomik varlığa” geçtiği üçüncü aşamasına girdiği 2020 yılının ortalarında daha fazla birikim yapmaya başlamıştı. Sonuç olarak, aynı zamanda satoshi stoklayıcıları olarak da isimlendirilen birden az Bitcoin’e sahip cüzdanlar artık toplam arzın neredeyse %5’ine sahip

Şu an itibariyle BTC, jeopolitik bir varlık olarak kendisini dördüncü aşamada bulabilir. Belki de bu, El Salvador, kripto para birimini sınırları içinde yasal bir para birimi haline getiren ilk ülke olduktan sonra gerçekleşti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz