Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Yenilenebilir Enerjiyi Teşvik Ediyor

Bitcoin Yenilenebilir Enerjiyi Teşvik Ediyor

0
Bitcoin Yenilenebilir Enerjiyi Teşvik Ediyor

Bitcoin madenciliğinin daha güvenli ve çevre dostu şekilde üretilmesi birçok firmanın şimdiden dikkatini çekiyor. Bugün, kitle kaynaklı hash oranı sağlayan bir firma olan Compass Mining’in, kripto sektörüne düşük maliyetli ve çevre dostu çalışmalar yapan bir nükleer fisyon şirketi olan Oklo ile 20 yıllık bir anlaşma imzaladığı açıkladı.

İklim aktivistleri ve politikacılar, kripto para sektörünün çevre dostu üretim anlayışı çalışmalarına hayranlıkla bakmaya devam ediyor. Bitcoin’i güvenli, engellenemez ve erişilemez yapan özellikleri, kimilerine göre yüksek üretim maliyeti sebebiyle enerji düşmanı olarak görülüyor. Ancak kripto para sektörünün savunucularına göre, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin çevre dostu bir ağ geliştirmenin önemli bir parçası olduğunu savunuyor.

Clean yaptığı açıklamasında;

“Bitcoin’in madencilerine, son derece esnek ve kolayca üretilebilir bir çalışma sunması, küresel olarak belirli bir lokasyona sabit kalmadan üretilebilir olması ve üretilen kripto paraların kolay bir şekilde internet aracılığı ile hızlı bir şekilde satılması sebebiyle Bitcoin benzeriz bir yapıdır” dedi.

Energy Future,” Square ve ARK Invest tarafından yayınlanan raporda; Çevre Dostu şekilde Bitcoin üretimine bir hayal gözüyle bakılıyordu. Square, Blockstream ile güneş enerjisiyle çalışan bir bitcoin madenciliği tesisini finanse etmesinin ardından bu düşünce yapısı yavaş yavaş azalmaya başladı.

Bitcoin madenciliğinin ekonomik bakımdan teşvik edilmesi, firmaların yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak üretmesine izin veriyor. Güneş ve rüzgar kesintili güç kaynaklarıdır güneş her zaman parlamaz ve rüzgar her zaman esmez ancak Bitcoin madenciliği, talebin yoğun olduğu veya arzın düşük olduğu dönemlerde kolayca açılıp kapatılabilir bir durum haline gelebilir.

Tabii ki, bitcoin madenciliğinin başka çevresel faktörleri de var. Piyasanın durumuna göre ve madencilik üretiminde kullanılan ekipmanların kullanım ömürlerine göre bu durum değişmektedir.

Ancak teori pratiğe aktarıldığında: Bitcoin, yenilebilir enerji ile gelişimini ve üretimini tamamlayabilir.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz