Bitcoin’de TD Dizisel Analize Göre Fiyatın Düşüş Yönünde Hareket Edebileceği Uyarısı!

0
8

Kripto para piyasasının en popüler göstergelerinden biri, Bitcoin için sat sinyali vermeye başladı. Bitcoin analisti Ali Martinez, piyasanın kısa vadedeki gidişatını yorumlamak için TD Sequential indikatörüne başvurdu.

CoinGecko verilerine göre Bitcoin, bugün 71.000 doların üstüne çıktı. CoinGlass verilerine göre ise 24 saat içerisinde toplamda 112 milyon dolarlık pozisyonun likide olduğu görülüyor. Bu pozisyonun 72,9 milyon dolarlık kısmı kısa pozisyon olarak belirlendi.

Fiyatta düzeltme gelebilir. Tom Demark’tan adını alan TD Sequential, trendin ne zaman güç kaybettiğini ve fiyatın ne zaman tersine döneceğini belirlemek için geliştirilmiş bir indikatördür. Bu indikatör, kurulum ve sayım olmak üzere iki aşamadan oluşur ve bullish ve bearish piyasalarda trendin dönüp dönmeyeceğini anlamaya yardımcı olur.

Kripto analisti, TD Sequential indikatörünün saatlik Bitcoin grafiğinde “sat sinyali” verdiğini belirtti. Analiste göre Bitcoin’de bir-dört saatlik mum boyunca bir düzeltme yaşanabilir. Bitcoin’in marttaki fiyat rekorunu kırabilmesi için 73.000 doları geçmesi gerekiyor. Galaxy Digital kurucusu Mike Novogratz, bu seviyenin aşılması durumunda fiyatın 100.000 dolara doğru ilerleyebileceğini söyledi. Novogratz’e göre ABD’deki yasal belirsizliklerin giderilmesi sayesinde Bitcoin, eskiden tersine ezen rüzgarları arkasına aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz