Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin’deki Pozisyonlarda Dikkatlice: 26 Ayın En Yüksek Seviyesi Aşıldı

Bitcoin’deki Pozisyonlarda Dikkatlice: 26 Ayın En Yüksek Seviyesi Aşıldı

0
Bitcoin’deki Pozisyonlarda Dikkatlice: 26 Ayın En Yüksek Seviyesi Aşıldı

– Türev borsalarında bulunan Bitcoin (BTC) vadeli işlem sözleşmelerinin açık pozisyon değeri, 26 ayın en yüksek seviyesini gördü.
– CoinGlass verilerine göre, Bitcoin’deki açık pozisyonların toplam değeri 21 milyar doların üzerine çıktı ve bu yılın başından itibaren %22 oranında büyüdü. Kasım 2021’de kırılan 24 milyar dolarlık rekorun yakınına geldi.
– Spot Bitcoin fiyatı son bir ay içinde %19’dan fazla artış gösterdi ve borsa yatırım fonlarına (ETF) talebinin artmasıyla birlikte bu artış devam etti. Piyasadaki vadeli işlemlere gösterilen ilgi ve fiyat artışı, boğalar için olumlu bir sinyal olabilir.
– Kaldıraç kullanımı yüksek getiri sağlarken aynı zamanda büyük zarar riski de taşıdığı için piyasadaki volatilitenin artmasına neden olabilir. Ancak CryptoQuant verilerine göre, Bitcoin piyasasındaki kaldıraç oranı geçmiş aylara göre daha düşük seviyede bulunuyor. Bu nedenle olası likidasyonların piyasaya etkisi düşük olabilir.
– Crypto is Macro Now bülteninin yazarı Noelle Acheson, vadeli BTC sözleşmelerindeki açık pozisyonlara dikkat çekerek, kaldıraç oranlarının hala yüksek olmadığını ve hızla arttığını, ancak henüz tehlikeli seviyeye ulaşmadığını belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz