Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin’in Başkenti unvanına sahip şehir kendi kripto parasını çıkarıyor!

Bitcoin’in Başkenti unvanına sahip şehir kendi kripto parasını çıkarıyor!

0
Bitcoin’in Başkenti unvanına sahip şehir kendi kripto parasını çıkarıyor!

Yıllık düzenlenen en kapsamlı Bitcoin Konferanslarına bu yıl ABD’nin Florida Eyaleti ev sahipliği yaptı. Konferans Florida’nın en popüler şehri Miami’de gerçekleşti. Konferansa kripto para piyasalarında öncü birçok lider ve yönetici katıldı. Konferans sürecinde Miami Belediye Başkanı Francis X. Suarez, misafirperverliği ile konferans katılımcılarından tam not aldı.

Konferansta Miami Belediye Başkanı Francis X. Suarez, Miami Şehrini Bitcoin’in Başkenti ilan etti. Miami, Bitcoin ve kripto para endüstrisinde birçok alanda öncülük ediyor ve ciddi açılımlara imza atıyor.

Miami kendi kripto parasını çıkarmaya hazırlanıyor. Böylece Miami, kendi kripto parasına sahip olan ilk şehir unvanına da sahip olmak istiyor. Miami’nin çıkaracağı kripto paranın isminin Miami Coin (MIA) olacağı iddia ediliyor.

Miami kendi kripto parasını çıkarmak için CityCoins isimli bir şirket ile ortaklık geliştirdi. MiamiCoin, Stacks (STX) isimli blockchain’i kullanacak. MiamiCoin’in madenciliği de yapılabilecek böylece girişimciler MIA kazabilecekler.

Kazılan MIA’ların %30‘luk kesimi Miami Belediyesine aktarılacak. Elde edilen gelirler ise evsizlere (homeless) destek ve çeşitli sosyal destek projeleri için kullanılacak. Yasa gereği MiamiCoins dolar gibi kullanılamayacak. ABD yasaları şehirlerin kendi para birimlerini çıkarmasına engel oluyor. Ancak MIA yatırımcıları kripto paralarını Bitcoin ve Ethereum gibi likiditesi yüksek kripto paralara dönüştürebilecek.

MiamiCoin kripto paraların Florida Eyaleti sakinlerince kullanılması kripto paraların kabullenmesine yaygınlaşmasına pozitif katkılar sunacağı bekleniyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz