Borsa Dışı En Büyük Bitcoin Balinası 478 Bitcoin (BTC) Aldı

0
11

Kripto para piyasaları oldukça dalgalı bir dönemden geçiyor. Özellikle Bitcoin’in (BTC) 19.000 doların altına gerilemesi ile birlikte oldukça hızlı bir düşüş yaşandı. Bu düşüş sonrası altcoin’ler de etkilendi. Ancak Balinalar her zamanki gibi bu durumu avantaja çevirmişe benziyor. Öyle ki borsa dışı en büyük Bitcoin (BTC) balinası varlıklarına 18.900 dolardan 478 Bitcoin (BTC) daha ekledi.

Bitcoin balinaları özellikle düşüş dönemde alım odaklı bir politika izliyor ve bu aldıkları varlıkları yüksekten satarak devasa kârlar elde edebiliyorlar. Bu noktada diğer yatırımcılar tarafından da sıkı bir şekilde takip edilen bu adresler, alım yaptığı zaman piyasalar tarafından dip algısı oluşabiliyor. Bu noktada borsa dışı en büyük borsanın böyle bir satın alım yapması da dikkatlerden kaçmadı.

Son olarak hesabında 136.382 Bitcoin (BTC) bulunduran borsa dışı en büyük balina, Bitcoin’in (BTC) 18.900 doların altına düşmesini fırsat bilerek 478 Bitcoin (BTC) daha aldı. Balina 29 Ağustos’ta 1.153 BTC’lik devasa bir alım daha yapmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz