Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Borsalara Devasa Bitcoin (BTC) Aktarımları Gerçekleşiyor!

Borsalara Devasa Bitcoin (BTC) Aktarımları Gerçekleşiyor!

0
Borsalara Devasa Bitcoin (BTC) Aktarımları Gerçekleşiyor!

Kripto piyasası çalkantılı bir süreçten geçmeye devam ediyor. Birçok altcoin yatırımcısının devasa zararlar ettiği bu günlerde, lider kripto para birimi de 20 bin dolar destek seviyesini zorlamakta.

Yatırımcılar her ne kadar yaşanan satışların neyden kaynaklandığını merak ediyor olsa da, bunun birçok sebebi olabilir. Twitter üzerinde dolaşan Elon Musk iddiaları ise BTC üzerinde büyük bir satıcı baskısının oluşmasına neden oldu.

Kripto para balinalarının hareketlerini takip eden başarılı bir veri sağlayıcısı Whale Alert’in aktardıklarına göre, son saatlerde BTC balinaları tekrardan harekete geçti.

Kademe bir şekilde borsalara Bitcoin aktarımları gerçekleştiren balinalar, lider kripto para biriminin düşüşlerine devam etmesini istiyor gibi gözükmekte.

Birçok yatırımcı lider kripto para birimin 20 bin dolar desteğini kaybetmesinin ardından tekrardan 17.700 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşamasını beklemekte.

Her ne kadar böyle bir düşüş senaryosu her zaman ihtimaller dahilinde olsa da, Bitcoin‘in ilerleyen saatlerde 19.800 dolar seviyesinin altına sarkması çok olası gözükmüyor.

Bu destek noktasının altına iğneler atıp bir likidasyon operasyonu gerçekleştirebilecek olan BTC, olası bir tuzak hareketiyle tekrardan daha üst seviyeleri hedefleyebilir.

Bitcoin‘in düşüşleri devam etmesi durumunda 17.700 dolar dip seviyeyi takip edecek olan balinalar, bu seviyelerden bir yükselişin başlaması halinde ise 23 bin doları bekleyecekleri tahmin ediliyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz