Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Bu Bakımdan Bitcoin ve Altcoin’ler için “Uptober” Beklentisi Boşa Çıkabilir!

Bu Bakımdan Bitcoin ve Altcoin’ler için “Uptober” Beklentisi Boşa Çıkabilir!

0
Bu Bakımdan Bitcoin ve Altcoin’ler için “Uptober” Beklentisi Boşa Çıkabilir!

Kripto para piyasaları için bir “Uptober” beklentisine rağmen, sosyal hacimlerin düşmeye devam ettiği ve Bitcoin’in hala 20 bin doların altında işlem gördüğü görülüyor.

Yeni bir aya genellikle olumlu sosyal duygular ve varlıklar için yeni kazanımlar eşlik eder. Bitcoin ve daha büyük kripto paralar için, Ekim ayına girilmiş olmasına rağmen yukarı yönlü beklenen ivme yakalanmış değil. Kripto analiz şirketi Santiment’ten gelen ağırlıklı sosyal veriler eksi bin 185 BTC duyarlılık puanına işaret ederken, sosyal hacim Twitter haber metriği Nisan’dan beri görülen en düşük seviyelere geriledi. Düşük sosyal hacimler ve ağırlıklı duyarlılıktaki düşüş, sosyal ağlarda BTC ile ilgili tartışmaların darbe aldığı ve piyasa değerine en büyük kripto paraya olan ilginin düştüğünü gösteriyor.

Öte yandan Bitcoin analisti Willy Woo, maksimum ağrı seviyelerine henüz ulaşılmadığına dikkat çekerek yatırımcıları uyardı. Bu da satmadan BTC tutanların (BTC HODL’urları) henüz dibe vurmadığı anlamına geliyor. Dolaşımdaki BTC arzının ne kadarının zararda olduğunu gösteren grafiğe bakıldığında, geçmiş ayı döngüleri sırasında Bitcoin’lerin yaklaşık yüzde 60’ı alım fiyatlarının altında işlem gördüğünde fiyatın dibe vurduğu ya da vurmuş olabileceğinin söylenebileceği görülüyor. Mevcut döngünde henüz bu durum görülmüş değil. Zararda arza göre, Bitcoin’de dip fiyatın 10 bin dolar seviyelerine gerilemesiyle görülebilecek. Ancak mevcut piyasa koşullarının öncekilerden çok daha farklı olduğu göz önüne alındığında, 10 bin doların dip olduğunu kesin bir dille söylemek mümkün değil.

Haftalık grafikte Bitcoin fiyatı Haziran’dan beri 23 bin 700 dolar ila 18 bin 800 dolar gibi oldukça dar bir aralıkta hareket ediyor. Satıcılar alıcılara hükmetmeye devam ederken haftalık RSI herhangi bir kırılım belirtisi göstermiyor. Grafikteki tek olumlu işaret, Nisan ayından bu yana artan hacimler. Bu da bireysel yatırımcıların ve trader’ların büyük oyuncuların tarafsız kalmasına rağmen hala oyunda olduğunu gösteriyor.

Bitcoin, bundan kısa bir süre önce bir yükseliş sinyali olarak kripto para borsalarından çok fazla sayıda BTC’nin çıktığını gördü. Ancak, bu sinyal fiyatın kilit direnç seviyelerinin üzerine çıkması için yeterli olmadı. Kripto analiz şirketi Santiment’ın sağladığı veriler, 30 Eylül’de 34 bin 723 BTC’nin kripto para borsalarından çıktığını bildirdi. Veri, yılın dördüncü çeyreğine girerken yatırımcıların ve trader’ların en büyük kripto paraya olan güveninin bir ipucu olabilir. Bu denli yüksek BTC en son 17 Haziran’da kripto para borsalarından çıktı ve Bitcoin fiyatının takip eden ayda yüzde 22 arttığı görüldü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz