Coinbase, Grayscale’in Bitcoin ETF’sini Destekliyor

0
4

Gün içerisinde Blockchain Derneği, Grayscale’in Bitcoin ETF’si davasında, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı Grayscale’i desteklediğini açıklamıştı. Grayscale’e bir destek kripto para borsası Coinbase tarafından geldi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük kripto para borsası konumunda olan Coinbase, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile olan yasal savaşında dünyanın en büyük Bitcoin fonunu yöneten Grayscale’e destek verdiğini açıkladı.

Grayscale geçtiğimiz aylarda Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir Bitcoin ETF başvurusunda bulunmuştu. Daha önce pek çok Bitcoin ETF teklifini reddeden SEC, Grayscale’in bu başvurusunu da reddetmişti. SEC’in bu red kararı sonrasında Grayscale konuyu mahkemeye taşıdı.

Fon, SEC’in birden fazla Bitcoin vadeli işlem ETF’sini onaylamaya istekli olmasına fakat spot piyasa ETF’lerinin ilerlemesine izin vermeyi reddetmesini kanıtladığı gibi SEC’in “benzer yatırım araçlarına tutarlı bir muamele uygulamadığını” iddia ediyor. Açılan bu dava sonrasında Grayscale’in bu iddialarına Coinbase destek verdiğini açıkladı.

Coinbase tarafından yapılan açıklamada, “Hem spot hem de gelecekteki (borsada işlem gören ürünler), Bitcoin’e veya altın, platin veya paladyum gibi diğer emtialara bağlı olsun, yatırımcılar için aynı yatırım maruziyetini yaratıyor.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz