Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Dark Tetrad: “Bitcoin (BTC) Yatırımcıları, Satanist”!

Dark Tetrad: “Bitcoin (BTC) Yatırımcıları, Satanist”!

0
Dark Tetrad: “Bitcoin (BTC) Yatırımcıları, Satanist”!

Queensland Teknoloji Üniversitesi’ndeki en iyi profesörler ve öğretim görevlilerinden oluşan bir ekip tarafından yürütülen araştırma, Bitcoin ve kripto para yatırımcılarının kötü kişilik özelliklerine sahip olduğunu saptadı.

Karanlık dörtlü olarak adlandırılan dört olumsuz kişilik özelliğine sahip olan kripto para yatırımcıları, araştırmalara göre birçok kötü özelliği bünyesinde barındırıyor.

Karanlık tetrad, psikoloji dünyasında daha yaygın olarak bilinen, NarsisizmMakyavelizmSadizm ve Psikopatiyi içeren kişilik özelliklerini bünyesinde barındırıyor.

Yapılan araştırmalara göre basitçe söylemek gerekirse, Bitcoin ve kripto para yatırımcılarının, başkalarının acı çekmesinden bile zevk aldığı öğrenildi.

Birçok yatırımcının likit olmasından veya para kaybetmesinden mutlu olan bazı kripto para sahipleri, bu tanıma tam anlamıyla uyduğu düşünülmekte.

Yakın zamanda yapılan bir araştırma, tüm bu tanımlamaların doğru olduğunu kanıtlamış durumda.

Kıdemli öğretim görevlisi Di Wang, Queensland Teknoloji Üniversitesi’nde Pazarlama Profesörü Brett Martin ve Macquarie Üniversitesi Pazarlama Öğretim Üyesi Jun Yao, 566 katılımcıyla bir çalışma yürüttü.

Yaptığı çalışmalarda şok sonuçlara ulaşan bu 3 öğretim üyesi, Bitcoin yatırımcılarının diğer insanlara nazaran çok daha bencil olduğunu söylüyor.

Bu yatırımcıların açgözlülük nedeniyle kripto piyasasında yatırım yaptığını söylerken, birçok BTC sahibin ise gizli kumar bağımlısı olduğunu vurgulamakta.

Yapılan çalışma bütün Bitcoin yatırımcılarını kapsamasa da, büyük çoğunluğun bu kişilik özelliklerine sahip olduğunu doğruluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz