Dikkat! Ünlü Bot’un CEO’sundan Kripto Paralarda Altın Niteliğinde Tavsiye!

0
10

Real Vision CEO’su Raoul Pal, yatırımcıların varlıklar veya teknolojik gelişmeler yerine dijital ulus devletler gibi kripto para projelerine yönelmesi gerektiğini belirterek Bitcoin (BTC) ve bazı altcoinler hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Eski Goldman Sachs yöneticisi, yeni bir blog gönderisinde Bitcoin ağının, hükümetlerin yozlaştırıcı etkisinden arınmış bağımsız bir para sistemi olduğu ilkesi üzerine kurulduğunu savunarak açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Protokolünün bütünlüğünü şiddetle koruyor. Bitcoin ekonomisini karanlık çağlardaki katolik kilisesi olarak düşünün. Sadece bir varlık olabilir. Bitcoin ekonomisi söz konusu olduğunda, var olan tek varlık Bitcoin’dir. Dolayısıyla bu ekonomiye sermaye tahsis etmek istiyorsanız, tek seçeneğiniz Bitcoin’i HODL (beklemek) yapmaktır.

Raoul Pal, Ethereum (ETH) ağının Bitcoin’in aksine, karmaşık ABD ekonomisiyle daha fazla benzerlik gösterdiğini belirterek şunları söyledi:

Bu sistemde, deflasyonist arzı olan ETH satın alarak başlayabilirsiniz. Yani zaman geçtikçe daha az olacak. Bu nedenle, ‘merkez bankası’ (staking), değerin korunmasını ve düşürülmemesini sağlamak için tasarlanmış sorumlu para politikasına bağlı.

Uzman isim ETH’ı stake etmenin ABD hükümetiyle Hazine bonosu satın almaya benzediğini ve merkezi olmayan finansın (DeFi) daha riskli bankacılık sektörüne benzediğini öne sürdü. Real Vision CEO’su, Ethereum ekonomisinin karmaşıklığının zaman içinde onu Bitcoin ekonomisinden daha büyük hale getireceğini tahmin ediyor. Raoul Pal ayrıca Ripple (XRP) ve Ethereum rakibi Solana’yı (SOL) kendi ulusal ekonomileriyle karşılaştırarak şunları belirtti:

Örneğin, XRP’yi Birleşik Krallık olarak düşünebilirsiniz: önemli ve köklü olmasına rağmen inovasyon eksikliği nedeniyle çok hızlı büyümeyen eski bir ekonomi. Öte yandan Solana, para birimi ve hisse senedi piyasası çöktüğünde Asya krizinden hemen sonra Güney Kore olabilir. Altı yıl boyunca hem USD’yi hem de SPX’i geride bırakan eşsiz bir fırsattı. Ancak, zamanın testine dayanamadı. Üstün performansı devam ettiremedi. Solana’nın nasıl oynayacağını kim bilebilir? İki uzun vadeli destek seviyesi arasında oturduğu için şu anda “mükemmel bir kurulum” gösterdiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz