Dogecoin kurucuları arasındaki gerginlik şiddetleniyor

0
8

Dogecoin’in kurucu ortakları Billy Markus ve Jackson Palmer arasında sessiz bir savaş başladı. Markus, Jackson Palmer’ı Twitter hesabından engelledi.

Tesla CEO’su Elon Musk tarafından açık bir şekilde desteklenen kripto para birimi DOGE, sık sık çeşitli tartışmalarla gündeme gelmeye devam ediyor. DOGE’un iki kurucusu arasındaki tartışma bu kez farklı bir hamleyle gündeme geldi. Jackson Palmer, Billy Markus’un, kendisini Twitter üzerinden engellediğini takipçilerine aktardı.

Palmer, kriptoya karşı duruşuyla biliniyor ve Billy Markus’un Palmer’ı Twitter üzerinden engellemesini bu konuyla bağdaştırdı. Bazı Twitter kullanıcılarına göre Markus hassas yapısı gereği bu engellemeye şaşırmadıklarını belirtti.

Billy Markus ve Jackson Palmer, Dogecoin’i 2013 yılında Bitcoin parodisi şeklinde oluşturmuşlardı. Dogecoin zaman içerisinde Elon Musk’ın ilgisini kazandı ve uzun yıllardır Musk’ın desteğiyle yoluna devam ediyor. Markus bu noktada Musk’ın yanında bir duruş sergilerken, Palmer ise Musk hakkında ciddi eleştirilerde bulunuyor. Öyle ki Palmer, daha önce kendisinin kodlama yeteneklerini eleştiren Musk’ı pek çok kez dolandırıcılıkla suçlamış ve sonrasında ikili tartışmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz