Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın milyoner CEO’su Elon Musk kısa bir aradan sonra Dogecoin’in fiyatını tekrardan yükseltme çabalarına başladı.

Uzun süreden beri bir Dogecoin hayranı olan Musk, Tesla şirketi adına 1.5 milyar dolarlık (bu miktarın da zamanla artması bekleniyor) Bitcoin satın alımı da yaparak Bitcoin’in bu seneki boğa koşusuna önemli bir katkıda bulunmuştu.

Şimdi ise yine Elon Musk’ın sahibi olduğu özel uzay şirketi SpaceX, Dogecoin’in mottosu olan ‘Ay’a doğru’ya atıfta bulunarak Dogecoin’i gerçekten de Ay’a götüreceğini duyurdu. Bu hamleyle birlikte bu ‘şaka coin’i %35’e yakın değer kazandı. Bu sırada Bitcoin ve Ethereum da kendilerine ait tüm zamanların en yüksek rekorlarını kırmaya yaklaştılar.

Elon Musk Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şöyle dedi: “SpaceX Dogecoin’ gerçek anlamda Ay’a gönderecek”. Musk, bu açıklamasının 1 Nisan şakası olduğuna yönelik yorumları ise görmezden geldi.

Uzay muhabiri Michael Sheetz bu durumu şöyle yorumladı: “Bunun bir 1 Nisan şakası olduğunu biliyorum fakat konu Elon Musk olunca bundan emin de olamıyorum.” Musk ise bu tweet’e cevap olarak şöyle yazdı: “SpaceX’in yörüngeye çıkıp geri dönen ilk yükünün peynir olduğunu hatırlatmak isterim.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz