Kripto paralara ilişkin twitleriyle gündemde olan Elon Musk’dan bu defa uyarı geldi. Paylaşımları sonrası adı geçen kripto paraların sert yükselişini izlediğimiz ünlü CEO yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Şubat ayında yaptığı bir sokak röportajını alıntılayan Musk, “kripto paralar umut verici ancak lütfen dikkatli bir şekilde yatırım yapın.” dedi.


Musk alıntıladığı videosunda Dogecoin ile ilgili konuşmuştu. Bir Dogecoin yatırımcısının “Elon sence Dogecoin bir sonraki dünya parası olabilir mi?” sorusunu yanıtlayan Musk, “Bununla ilgili bir anket de var ama şunu söylemeliyim senin ne istediğin önemli?” dedi.

Dogecoin ile ilgili endişelere de cevap veren Musk, söz konusu risklerin var olduğunu ve insanların hayat birikimlerini kripto paralara yatırmamaları gerektiğini ifade etmişti.

“Bu akıllıca bir hareket değil. Ancak spekülasyonun içerisinde olmak istiyorsanız kripto paralar bunun için iyi bir şans.

“Dogecoin bir şaka coini olarak çıkarıldı. Bilirsiniz kader ironiyi sever diye bir söz vardır. Belki de şaka için ortaya çıkarılan bir coin gerçekten dünya parası olur. Ancak kripto paralarda çok fazla risk almayın.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz