Ana Sayfa Dogecoin Haberleri Elon Musk’tan Dogecoin güncellemesine bir kez daha destek geldi

Elon Musk’tan Dogecoin güncellemesine bir kez daha destek geldi

0
Elon Musk’tan Dogecoin güncellemesine bir kez daha destek geldi

Teknoloji şirketlerinin merkezlerini Kaliforniya’dan Teksas’a taşıdığını açıklayan ve kısa süre önce de Mars’ta bir araba fabrikası kurmak ve bunu ölmeden önce görmek istediğini belirten Elon Musk, Dogecoin güncellemesi konusundaki desteğini yeniden gösterdi.

Bitcoin ve Dogecoin başta olmak üzere kripto paralara olan ilgisi de bilinen ve 2021 yılının ilk ve ikinci çeyreğinde attığı tweet’lerle fiyatlar üzerindeki iki yönlü etkisini de net şekilde gösteren Musk, Dogecoin’in kurucularından olan ancak 2015’te elindeki DOGE’ları satarak kendisine araba alan Billy Markus’un attığı tweet’e destek verdi.

Musk, Markus’un “Node’lar önemlidir. Ağı hareket halinde tutar, işlemleri doğrular ve blok zincirini güncel tutar. Daha düşük işlem ücretlerine izin veren 1.14.4’e güncelleme yapmak iyidir.” şeklinde attığı tweet’e “onay emojisi” kullanarak cevap verdi ve bir nevi destek olduğunu yeniden gösterdi.

Markus daha sonra da, “Eğer bir Dogecoin node’u çalıştırmıyorsanız, şeytansınız” yazdı. Musk da bu tweet’e “%100” diyerek cevap verdi.

Bilindiği üzere Elon Musk, 2021’den önce de birçok kez Dogecoin’le ilgili tweet’ler atmıştı ancak benzer tweet’lerin boğa sezonunda gelmesi, fenomen kripto paranın müthiş artışlar yaşamasına sebep oldu. Hem Bitcoin hem de Dogecoin fiyatalrı Mayıs ayına kadar Musk’ın da etkisiyle yükselirken, Mayıs ayında ünlü işadamının attığı “Bitcoin çevreye zarar veriyor, Tesla’nın BTC kabulünü askıya alıyoruz” tweet’inin ardından da büyük düşüş gelmişti. Kripto para topluluğu bu tweet’ten sonra Musk’a büyük tepki göstermişti.

Musk, Temmuz ayında katıldığı The B Word etkinliğinde ise SpaceX ve Tesla’nın Bitcoin sahibi olduğunu açıklamıştı. Bu açıklamadan sonra da Bitcoin fiyatı 30 bin dolardan 32 bin dolara çıkmıştı.

Musk’la ilgili merak edilen en önemli konulardan bir tanesi de, araç üreticisi Tesla’nın yeniden Bitcoin’le ödeme kabul edip etmeyeceği… Başarılı CEO, The B Word etkinliğinde Tesla’nın yeniden bu yönde karar almasını umduğunu belirtmişti.

Bu anlamda atılacak önemli bir adım Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasalarında ciddi bir fiyat artışına da sebep olabilir.

Piyasa değeri bakımından en büyük 10. kripto para olan DOGE, 0.22 dolardan işlem görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz