FED Başkanı Powell, Haftaya 2 Kere Konuşacak! Bitcoin’e Etkisi Olur mu?

0
6

Dünyanın en büyük ekonomisi olarak kabul edilen Amerika Birleşik Devletleri, finans piyasalarını yönlendirmeye devam ediyor. ABD’deki yetkililerin attığı adımlar, dolara endeksli yatırım araçlarının fiyat hareketlerini doğrudan etkilemekte.

Amerikan Merkez Bankası (FED), geçtiğimiz süreçte yeni faiz kararını açıkladı. FED’in faiz oranlarının yüzde 5.25 seviyelerinde sabit tuttuğu gözlemlendi.

1 yılın ardından faiz artışı gerçekleştirmeyen FED, her ne kadar manşet enflasyonun düşmesinden ötürü başarılı olsa da, çekirdek enflasyondaki direnç devam ediyor.

Bu hafta özelinde Amerikan Merkez Bankası (FED) başkanı Jerome Powell 2 kere konuşma gerçekleştirecek. Powell’ın 20 ve 21 Haziran tarihindeki konuşmaları, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve altcoin‘lerin fiyat hareketlerini doğrudan etkileyebilir.

FED başkanı Powell’ın artık faizler hakkında şahin söylemlerde bulunmaması gerekiyor. Son toplantıda yine “gerekirse faiz artışı yapabiliriz” şeklinde açıklama yapan Powell, piyasaların toparlanması için bu tip söylemlerden uzaklaşmalı.

Bu hafta FED başkanı Jerome Powell’ın haricinde birçok FED yetkilisinin de konuşma yapacağı görülüyor.  Yukarıdaki görselde tüm FED üyelerinin konuşama saatleri yer almakta.

Okurlarımızın bu konuşmalar esnasında yaşanabilecek sert hareketlerden etkilenmemek için kripto yatırımlarına yakın stop koymaları önerilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz