Fidelity’den Devasa Bitcoin (BTC) Adımı!

0
13

Finans devi Fidelity Investments Wall Street Journal tarafından aktarılan bir habere göre, ilerleyen günlerde kripto para sektörü hakkında çok önemli bir adım atabilir.

10 trilyon dolar değerinde bir varlık yöneticisi olan Fidelity Investments, bireysel yatırımcıların Bitcoin alıp satmalarına olanak sağlamak için çalışmalara başlamış olabilir.

Fidelity’nin işlem platformunda aktif olarak ticaret yapan 34 milyona yakın bireysel yatırımcı olduğu bilinmekte. Bu denli yüksek bir müşteri portföyüne sahip şirketin lider kripto para birimine destek vermesi ise sektörün kaderini değiştirebilir.

Her ne kadar Fidelity Investments şimdilik konu ile ilgili resmi bir açıklama yapmamış olsa da, bu iddiaların Wall Street Journal’da yer alması ve Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz tarafından desteklenmesi, doğru olma ihtimalini kuvvetlendirmekte.

Mike Novogratz konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“BİR KUŞ BANA FİDELİTY’DE YER ALAN BİREYSEL MÜŞTERİLERİN DEVASA ŞİRKET SAYESİNDE YAKINDA KRİPTO PARA SEKTÖRÜNE ADAPTE EDİLECEĞİNİ SÖYLEDİ”

“UMARIM O KUŞ HAKLIDIR. BU GELİŞMELER SAYESİNDE KURUMSAL YATIRIMCILADA SEKTÖRÜN İÇERİSİNE GİREBİLİR.”

Bu açıklamaların haricinde ise eski MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’da konu ile ilgili bir tweet paylaştı:

“BİTCOİN, FİDELİTY ÜZERİNDEN 34 MİLYON YATIRIMCI İLE BULUŞACAK.”

Finans devi Fidelity Investments sayesinde Bitcoin (BTC) yatırımcı sayısının artışa geçeceğini aktaran Saylor, sektör hakkında umutlu olmaya devam etmekte.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz