Genç Nesil, Altın Yerine Bitcoin’i Tercih Ediyor!

0
6

Bitcoin, özellikle genç yatırımcılar için dijital altın olarak zaten anılmakta olsa da bu konum gün geçtikçe daha da sağlamlaştı.

Yıllardır altından daha iyi performans gösteren ve enflasyon oranının çok ötesinde büyüme kaydeden lider kripto para birimi, enflasyonla mücadele için yeterince yüksek getiri isteyenlere yönelik biçilmiş kaftan oldu.

Normalde altın zaten enflasyona karşı güvenli bir araç olsa da bunun pasif getiri oranının çok az olması BTC‘nin öne geçmesini hızlandırdı. BTC resmen yavaş ancak emin adımlarla yatırımcılar için en güvenli araçlardan birisi oldu.

Wharton Üniversitesi finans profesörü Jeremy Siegel de bunu onaylayan en son isim oldu. Siegel, lider kripto para biriminin artık genç nesil için resmen altın haline geldiğini ve herkesin altın almak yerine BTC almayı tercih ettiğini aktardı.

CNBC’ye konuşan profesör, Bitcoin’in enflasyona karşı başarılı bir savunma ortaya koyduğunu ve altını geçebilmek için zaten bunun olmazsa olmaz olduğunu vurguladı.

“HADİ BUNUNLA YÜZLEŞELİM. BENCE BİTCOİN ENFLASYONA KARŞI BİR SAVUNMA ARACI VE BİRÇOK GENÇ NESLE GÖRE BU ARTIK ALTININ YERİNİ ALDI. DİJİTAL COİNLER ARTIK YENİ NESİL İÇİN ALTIN ANLAMINA GELİYOR.”

Buna ek olarak altın son dönemde oldukça kötü performans sergiledi ve burada da BTC’nin nasıl altının yerini çaldığı görülebilmekte. BTC artık enflasyona karşı direnç ortaya koysa da şu an fiyatın sert bir düşüş trendinde olduğu görülmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz