Ana Sayfa Kripto Para Ve Blockchain Haberleri Glassnode Verilerine Göre Kripto Piyasasında Boğa Sezonu Başladı mı?

Glassnode Verilerine Göre Kripto Piyasasında Boğa Sezonu Başladı mı?

0
Glassnode Verilerine Göre Kripto Piyasasında Boğa Sezonu Başladı mı?

Kripto para piyasasındaki güncel veriler, henüz boğanın başlamadığına işaret ediyor. Glassnode adlı on-chain analitik platformu, 23 Şubat tarihinde yaptığı paylaşımda, ayı piyasası ile boğa piyasası arasındaki likidite farklılıklarına dikkat çekti.

– Ayı piyasasında genel olarak likiditenin ağırlıklı olarak ilk 50 kripto para içerisinde yer aldığı belirtildi. Bu durum, çoğu işlemin bu grup içerisinde gerçekleşmesinden kaynaklanıyor.
– Glassnode’a göre, her bir token kategorisi için toplam kilitli varlık (TVL) değişimine bakıldığında, ilk 10 için %5,14’lük, ilk 20 için ise %10,9’luk bir likidite artışı yaşandığı görülüyor.
– İlk 20 ila 50 arasında yer alan tokenlarda ise likidite azalması gözlemleniyor. Bu durum, piyasanın henüz bir boğaya giriş yapmadığı şeklinde yorumlanıyor.
– Glassnode’nun paylaşımında belirtildiği gibi, uzun vadeli varlıklara yönelik piyasa iştahının henüz anlamlı ölçüde artmadığı gösterilmektedir.

Bu veriler, kripto para piyasasının şu anda boğaya geçiş yapmadığını ve likidite açısından belirli bir dengesizlik olduğunu gösteriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz