Dünyanın en büyük kripto varlık yöneticisi Grayscale Invetsments tarafından yürütülen bir araştırmaya göre, Amerika Birleşik Devletlerin’de (ABD) bulunan yatırımcıların halihazırda %26’sı elinde Bitcoin (BTC) tutuyor. Kripto para sektöründeki yatırımcıların %55’i ise son 12 ay içerisinde yatırımcı oldu.

Bitcoin son düşüşüne rağmen, oldukça kazançlı bir yıl geçirdi. 2021 yılının ilk gününe göre dolar karşısında %70 oranında büyük bir artış gördü. Çok sayıda kurum ve kuruluşun Bitcoin’e yatırım yapması ile son dönemlerdeki BTC benimsenmesi de oldukça artmış durumda.

Dolayısı ile bu durum yeni yatırımcıların benimsemede ve fiyatın yükselmesinde büyük rol oynuyor. Bitcoin’in her hareketini bir fırsat olarak gören MicroStrategy, kurumsal yatırımcılara en güzel örnek olarak verilebilir.

Grayscale’nin araştırmalarına göre yukarıdaki gelişmeler, ABD vatandaşlarının %26’sının BTC’yi uzun vadeli yatırım olarak tutma sebeplerinden bazıları olabilir. Dahası yapılan anketten çıkan sonuçta, %60’lık bir kesimin kripto paralarda yatırımı olduğu ortaya çıktı.

Kripto para birimleri genellikle gençler ve erkekler arasında daha çok benimsendiği bilinmekte. Bununla birlikte, 55 ila 64 yaş arasındaki kişilerin kripto para birimleri ile ilgilenme oranlarında oldukça etkileyici gelişmelerin olduğu görülüyor.

Bu yaş grubundaki insanların 2020 yılında Bitcoin ve kripto paralarla ilgilenme oranı %30 olduğu, 2021 yılında ise %46 seviyesine çıktığı görülüyor. Kadın yatırımcıların oranında da ciddi artış var. Geçen yıl kadın kripto yatırımcısı %47 oranındayken bu yıl bu oran %53’ü aşmış durumda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz