The Economic Times’ın haberine göre Hindistan hükümeti, Hindistan’ın Bitcoin ve kripto para birimleri üzerindeki kapsamlı yasağını yeniden düşünme sürecinde. Ülkedeki yeni varlık sınıfını düzenlemeye odaklanacak bir komite oluşturabilir. Konuyla ilgili bilgisi olan bir hükümet yetkilisi, söz konusu yasağın “yeni bir bakış” gerektirdiğini iddia ediyor. Hükümet yetkilisi konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

Hükümet içinde, Subhash Garg tarafından yapılan tavsiyelerin tarihli olduğu ve kripto kullanımında tam bir yasaktan ziyade yeni bir bakış açısının gerekli olduğu yönünde bir görüş var.

Kripto panelinde kimlerin yer alacağı bilinmemekle birlikte, haberde Hindistan’ın Maliye ve Kurumsal İlişkiler Bakanı Anurag Thakur’un yer alabileceği belirtiliyor.

RBI, tüm bankaların 2018’de kripto para birimi ticareti yapan müşterilerine hizmet vermesini yasaklamıştı. Ancak bu karar, Hintli fintech girişimcileri ve uzmanları tarafından yapılan başvuruların ardından Şubat 2020’de Yüksek Mahkeme tarafından bozuldu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz