Ana Sayfa Bitcoin Haberleri İran’dan Bitcoin’e (BTC), Güzel Haber Geldi!

İran’dan Bitcoin’e (BTC), Güzel Haber Geldi!

0
İran’dan Bitcoin’e (BTC), Güzel Haber Geldi!

Kripto para sektörü her geçen gün benimsenmeye devam ediyor olsa da, bazı ülkeler halen dijital varlıklara karşı mesafeli yaklaşıyor. Bu ülkelerden bir tanesi olan İran, son günlerde kritik bir karar almış durumda.

Geçtiğimiz dönemlerde kripto para madenciliğinin harcadığı elektrik nedeniyle bu işlemlerin ülke içerisinde yasakladığını duyuran hükümet, birçok madencinin İran‘dan ayrılmasına sebebiyet vermişti.

ABD‘nin uyguladığı ekonomik ambargo nedeniyle kripto para birimlerine ihtiyaç duyan İran, artık yapılacak ithalatlarda para birimi olarak Bitcoin (BTC) gibi kripto varlıkların kullanılmasına izin verecek.

Kripto para düzenlemeleri üzerine çalışan İran Ticaret Bakanı Seyed Reza Fatemi Amin, bu alınan yeni karar ile birlikte ABD’nin ambargolarını yıkmayı amaçlamakta.

İran yerel haber ajansı Tasnim’de yer alanlara göre, Sanayi Bakanlığı ile İran Merkez Bankası arasında yapılan anlaşma artık kripto para birimlerinin ithalatlarda aktif bir şekilde kullanılabilmesini sağlayacak.

Oluşturduğu nükleer programlar nedeniyle ABD’nin kara listeye aldığı İran, yapılan ambargoları ise kripto para birimleri ile aşmaya devam ediyor.

İlerleyen süreçte blokchain teknolojisinin ve kripto para ile ödemelerin önemini daha net anlaması beklenen İran hükümeti, kripto para madencilerinin operasyonlarına da tekrardan izin verebilir.

Rusya da uygulanan yaptırımlardan kripto para birimleri ile kurtulduğu görülürken İran’da uzun bir süredir dijital varlıkları kullanıyor. Hayatın içine entegre olan kripto varlıklar, artık bazı ülkelerde yasaklanamaz hale gelmiş durumda.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz