ABD bankacılık devi JP Morgan’ın küresel piyasa stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou, mevcut ayı piyasasının ne zaman sona ereceğini merak edenler için Bitcoin’in hakimiyeti göstergesinin izlenmesini önerdi.

Panigirtzoglou, CNBC ile 29 Haziran tarihli röportajı sırasında Bitcoin‘in yüzde 50’nin üzerine çıkan pazar payının “sağlıklı” olacağını söyledi:

Bu ayı evrelerinin bitip bitmediği açısından burada izlenmesi gereken bir başka gösterge olduğunu düşünüyorum.

Yüksek profilli JPMorgan analisti, Bitcoin’in hakimiyetinin Nisan ayında “aniden” bir aydan biraz fazla bir sürede yüzde 61’den yüzde 40’a düştüğünü belirtti.

Hızla büyüyen altcoin hakimiyeti, genellikle kripto para piyasasında aşırı köpüğün göstergesidir.

Ethereum, Dogecoin ve diğer alternatif kripto para birimlerindeki büyük ralli, piyasanın acımasız bir ayı piyasası başlamadan önce zirveye ulaştığı Ocak 2018’in yankılarını taşıdı.

Bitcoin hakimiyeti, tüm piyasa çöktükten sonra 23 Mayıs’ta yüzde 48’e yükseldi, ancak altcoinler son zamanlarda zayıflamış olmasına rağmen yüzde 50 işaretini geri almakta başarısız oldu.

Panigirtzoglou, Bitcoin fonlarına girişlerin altcoinler pahasına arttığını belirtiyor.

Analiste göre bu, kurumların Bitcoin’de “göreceli bir değer fırsatı” gördüğünün işareti.

Yine de, JPMorgan, 2020’nin dördüncü çeyreğinde olduğu gibi aynı sayıda giriş görmediğinden, genel çıkış düşüş eğiliminde.

Önümüzdeki ay gerçekleşecek olan Grayscale Bitcoin Trust hisselerinin açılması, kripto piyasasında ek aşağı yönlü baskı uygulayabilir.

Bununla birlikte, JPMorgan, kurumsal ilginin artmasıyla, yüksek oynaklığın başka bir kripto kışına yol açmasını beklemiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz