Kripto Madencilik Şirketi, Bitcoin (BTC) Satışı Yaptığını Açıkladı!

0
7

Kripto para sektörüne hizmet veren önemli madencilik şirketlerinden bir tanesi olan Core Scientific, dün itibariyle yeni bir açıklama yaptı. Finansal raporlarını paylaşan şirket, birçok kripto para yatırımcısının kendisine odaklanmasını sağladı.

Ağustos ayı boyunca toplamda 334 adet Bitcoin üretmeyi başaran şirket, bu BTC‘lerin hepsini ise sattığını vurguluyor.

Temmuz ayına göre yüzde 10’a yakın daha fazla üretim yaptığı görülen Core Scientific, bunun nedeninin ise satın alınan 17 bin adet madencilik cihazının aktif edilmesi olarak açıklıyor.

23 bin dolar seviyelerinden 1125 adet BTC satışı yapan başarılı madencilik şirketi, lider kripto para birimine güvenmediğini gözler önüne serdi.

Geçmiş ayı sezonlarının aksine Bitcoin madencileri her ay ciddi miktarda satışlar gerçekleştiriyor. BTC’nin düşüş yaşamaya devam edeceğini düşünen madenciler, kripto para sektörü üzerindeki satıcı baskısını artırmakta.

İlerleyen süreçte çıkartacağı yeni BTC’leri de satması beklenen Core Scientific, yeni cihazlar kurarak daha fazla Bitcoin’in üretimini yapmayı amaçlıyor.

Şuan itibariyle ise başarılı madencilik şirketinin rezervinde 1409 Bitcoin ve 47.2 milyon dolarlık bir nakdin olduğu bilinmekte.

İlerleyen süreçte lider kripto para birimi toparlanamaması halinde şirket rezervinde bulunan son BTC’leri de satabilir. Terra Luna faciası sonrası BTC’ye olan güvenini kaybeden madenciler, ilerleyen günlerde satış yapmaya devam edecek mi? merak konusu..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz