Kripto pazar büyüklüğü 221 milyon kullanıcıya kadar ulaştı

0
32

Crypto.com, kripto kullanıcılarının küresel pazar büyüklüğüne ilişkin en son araştırma raporunu yayınladı ve pazarın 2021’in ilk yarısında iki katından fazla artarak 221 milyon kullanıcıya ulaştığını açıkladı.

Crypto.com’un araştırma metodolojisi, küresel kripto sahiplerinin sayısını tahmin etmek için blok zincir üzerindeki parametreleri değerlendirir. Bu rapor, gelişmiş bir araştırma metodolojisi kullanarak dünya çapındaki en büyük 24 kripto platformundan gelen verileri derliyor.

Kripto araştırması hakkında temel çıkarımlar:

Haziran 2021’de küresel kripto kullanıcılarının sayısı 221 milyona ulaştı.

Küresel kripto kullanıcı sadece dört ayda (Şubat – 21 Mayıs) 106 milyondan 203 milyona neredeyse iki katına çıktı.

Bitcoin , bu yılın Ocak ve Şubat aylarında büyümeyi sürse de, Mayıs 2021’de altcoin’in benimsenmesindeki önemli büyüme, küresel kripto popülasyonunu yeni bir zirveye taşıdı.

Elon Musk’ın ünlü etkisi ile birlikte kripto para ticaretinin kurumsal olarak büyük ölçüde benimsenmesi ve kolaylaştırılması, kriptonun benimsenmesini sağladı.

Kapsamlı araştırma sonucunda, 2021’in ilk yarısında dijital para popülasyonunun nasıl bir eğilim gösterdiği derleyerek Bitcoin, Ethereum ve altcoin’in benimsenmesiyle ilgili veriler analiz edildi.

Küresel kripto kullanıcı tabanını 100 milyondan 200 milyonun üzerine çıkarmak sadece dört ay sürdü. Buna karşılık, Crypto.com’un Mayıs 2020’de bu yeni araştırma metodolojisini kullanmaya başlamasından bu yana, küresel kripto kullanıcı tabanının 65 milyondan 100 milyona ulaşması dokuz ay sürdü.

Bitcoin ve Ethereum kullanıcıları arasındaki dağılım, güçlü yukarı yönlü trendleri ortaya koyuyor. PayPal, Microstrategy, Visa ve Mastercard gibi ağır kuruluşların kriptoyu desteklemeyi ve satın alma planlarını duyurmasıyla Bitcoin, Ocak’tan Nisan’a kadar büyümeye öncülük etti. Kurumsal yatırımcılar Ethereum’u tercih etmeye devam ettikçe, Ethereum Mayıs ve Haziran aylarında önemli bir büyüme kaydetti.

Ocak-Nisan arası, Bitcoin’in güçlü performansından kaynaklanan olağanüstü yükseliş aylarıydı. Ancak Mayıs bir dönüm noktası yaşadı. Elon Musk’ın Bitcoin eleştirisi, hem Bitcoin fiyatındaki hem de Bitcoin sahiplerinin sayısındaki düşüşle bağlantılıydı. Altcoin sahiplerinin sayısı ise SHIB ve DOGE başta olmak üzere neredeyse %50 arttı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz