GoldConnect, Bitpay ‘in yeni LatamConnect platformu aracılığıyla Bitcoin, Ether ve diğer dijital varlıklarda yapılan kripto işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Latin Amerikalı bir telekomünikasyon firması olan GoldConnect, Salı günü yaptığı açıklamada, müşterilerin ödeme işlemcisi BitPay aracılığıyla kripto para birimleriyle ödeme yapmalarına izin vereceğini ve bölgenin Bitcoin (BTC) benimsemesinde bir başka önemli kilometre taşına ulaşılacağını duyurdu.

Kripto ödemeleri, doğrudan BitPay ile bağlanan bir platform olan LatamConnect aracılığıyla yapılabilir. BitPay aracılığıyla yapılan kripto ödemeleri yerel itibari para biriminde yapılacak.

GoldConnect, kripto ödemelerinin benimsenmesinin, faaliyet gösterdiği 17 Latin Amerika ve Karayip ülkesinde bu tür hizmetlere yönelik artan talebi yansıttığını söyledi.

GoldConnect’in COO’su Jeremy Villalobos konu hakkında şunları söyledi:

LATAM bölgesindeki yıkıcı bir telekom sağlayıcısı olarak, müşterilerimizin etkileşimini ve deneyimini geliştirmek için sürekli olarak en son teknolojileri ve iş yöntemlerini benimsemek zorundayız.

BitPay başkan yardımcısı Shaun Worley ise şunları ekledi:

GoldConnect, kriptonun toptan telekomünikasyon endüstrisini dönüştürme, ödemeleri küresel ölçekte daha hızlı, daha güvenli ve daha ucuz hale getirme potansiyelini fark ediyor.

Latin Amerika, kripto para etkinliği için bir yuva haline geliyor. Son zamanlarda El Salvador, Bitcoin’i yasal para olarak tanıyan ve bölgede kitlesel kabul için zemin hazırlayan dünyadaki ilk ülke oldu. Brezilya ve Panama dahil olmak üzere birçok ülkeden siyasi temsilciler de Bitcoin’i benimsemeye ilgi duyduklarını ifade ettiler.

Konuyla alakalı olarak Bitso kısa süre önce Latin Amerika’nın ilk milyar dolarlık kripto para borsası oldu. Bitso’nun 1 milyon kullanıcı getirmesi altı yıl ve 2 milyon kullanıcı kaydetmesi 10 ay daha aldı, bu da 2020-2021 boğa piyasası sırasındaki benimsemede dik büyüme eğrisini vurguladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz