Ana Sayfa Kripto Para Ve Blockchain Haberleri Meme Coin Trendiyle Ethereum’da 2 Yılın En Yüksek Değeri Yakalandı!

Meme Coin Trendiyle Ethereum’da 2 Yılın En Yüksek Değeri Yakalandı!

0
Meme Coin Trendiyle Ethereum’da 2 Yılın En Yüksek Değeri Yakalandı!

Son zamanlarda meme coin çılgınlığı yaşanmaktadır ve bu durum Ethereum ağına rekor seviyede işlem ücretlerini getirmiştir. IntoTheBlock’un verilerine göre, meme coinlere olan ilginin artmasıyla birlikte Ethereum ağından elde edilen işlem ücreti geliri 2 yılın rekoru olan 193 milyon dolara ulaşmıştır.

Yatırımcılar, popüler meme coin alım satımı yapmak veya yeni fırsatlar keşfetmek adına Uniswap gibi protokoller aracılığıyla hacimli işlemler yaparak bu hafta içerisindeki işlem ücreti gelirinde %78’lik bir artış yaşanmıştır. Bu durum, daha fazla Ethereum’un yakılmasına ve arz açısından olumlu bir ilerleme kaydedilmesine olanak sağlamaktadır ancak yüksek işlem ücretlerini de beraberinde getirmektedir.

Ayrıca, DefiLlama verilerine göre Ethereum tabanlı merkeziyetsiz borsalardaki işlem hacmi de %40 artarak 20 milyar dolara yükselmiştir. Önümüzdeki hafta Dencun güncellemesi gerçekleşecek ve katman 2 ağlarındaki işlem ücretlerinde büyük bir düşüş yaşanması beklenmektedir. Bu güncellemeyle birlikte yatırımcıların daha çok katman 2 ağlarına yönelmesi ve Ethereum ana ağındaki yoğunluğun azalması öngörülmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz