Fast Food Devi ile BTC Ortaklığı

7,002 Bitcoin kaybeden bir yazılım girişimcisi, restoran müşterilerine ücretsiz kripto para vermek için fast-food devi Chipotle Mexican Grill ile ortaklık kuruyor.

Yakın tarihli bir Roll Call podcast’inde, para kazandıran web içeriği girişimi Coil’in kurucusu Stefan Thomas, BTC’nin 30 $ civarında işlem gördüğü 2011 yılının Temmuz ayında, şu anda 400.000.000 $’ın üzerinde değeri olan Bitcoin cüzdanlarına erişimi nasıl kaybetmeyi başardığını hatırlıyor. Konuyla ilgili olarak şöyle diyor:

“Aslında iki yedekleme yaptım, bir ana kopyam ve ardından iki yedek kopya aldım. Buna ihmal diyebilirsiniz veya kötü şans diyebilirsiniz. Ancak üçüne de erişimimi kaybettim ve işte sonuçta hepsi gitti. Paraları kaybettikten sonra panikledim, çaresizdim. Onu kurtarmak için akla gelebilecek her şeyi deniyordum. Kendimi berbat hissettim ve belli ki bir Bitcoin uzmanı olarak şirketlere Bitcoin’lerini nasıl güvence altına almaları gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundum. O kadar kötü ve korkunçtu ki bu hatayı yapmıştım ve bu yüzden çok zor bir kaç hafta geçirdim.”

Yazılım geliştiricisi, büyük dersinin cüzdanlarınız için her zaman “yedeklerinizi test etmek” ve gerçekten çalışıp çalışmadıklarını iki kez kontrol etmek olduğunu söylüyor.

“İki yedeğim vardı, bu yüzden hiçbir şeyin olamayacağından oldukça emindim ve ana kopyaya erişimimi kaybettiğimde, yedeklerden hiçbirinin gerçekten çalışmadığını ve aslında benim için erişilebilir olmadığını fark ettim. Bu yedeklemeleri örneğin ayda bir kez test ediyordum. Ana kopyaya erişimimi kaybettiğimi fark etseydim sorun olmayacaktı.”

Şimdi, Thomas, müşterilerin bir kripto kurtarma görevine katılabilecekleri “Burritos veya Bitcoin” adlı bir oyun başlatmak için California merkezli fast-food zinciri Chipotle ile ortaklık yapıyor. 25.000 $ değerine kadar BTC kazanma şansı için altı basamaklı bir kodu tahmin etmek üzere 10 deneme hakkına sahip olacaklar.

BTC’de 25.000 $’lık birincilik ödülü üç şanslı kazanana verilecek. BTC’de 500 $’lık ikinci fiyat 50 kazanan kişiye verilecek ve 10.000 katılımcı bir ücretsiz burrito kazanacak. Chipotle’un pazarlama müdürü Chris Brandt, yarışmanın iki çok değerli varlık olduğunu düşündüğü şeyleri kutlamanın benzersiz bir yolu olduğunu söylüyor.

Yarışma resmi olarak 1 Nisan 09.00’da başlayacak ve aynı gün TSİ 18.00’da sona erecek. Meraklılar burritosorbitcoin.com adresini ziyaret ederek “Burrito veya Bitcoin” oynayabilir. Brandt son olarak şu vurguyu yapıyor:

“Her zaman kutlamayı geliştirmek için benzersiz yollar arıyoruz ve bu yıl hayranlara iki değerli varlık edinme fırsatı veriyoruz: Burrito veya Bitcoin.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz